Kadınlar el emeklerini satacaklar

1 yıl önce eklendi 55 defa görüntülendi

S.S. Kemallı Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifinin açılışı yapıldı.
Kadın girişimcilerin kendi el işleri ile yöresel ürünlerini satacağı S.S. Kemallı Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifinin açılışı, Vali İlhami Aktaş ile Eşi Songül Aktaş’ın katılımıyla gerçekleşti. Açılış törenine; Vali İlhami Aktaş ile Eşi Songül Aktaş’la beraber AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı MevlütOruçoğlu, Ezine AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, Kemallı Köyü Muhtarı Kenan Özer, S.S. Kemallı Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı Şükran Özer’le kooperatif yönetim kurulu üyeleri, çevre köy muhtarları ve köy sakinleri katılım sağladı.
S.S. Kemallı Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi açılışında Kemallı Köyü Muhtarı Kenan Özer’in konuşma yaptığı açılışta, Vali İlhami Aktaş ile Eşi Songül Aktaş, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş kooperatifi gezerek, ürünlerle ilgili bilgi aldı.
Kadınların kendi el işi ile yöresel ürünlerini üretmelerinin, annelik dışında da başarılı olduklarının göstergesi olduğunu belirten Vali İlhami Aktaş, girişimci kadınlara bol kazançlar diledi.

Haberi Kaynak Sitede Oku