Jump into Words (JIW) Projesi sona erdi

1 yıl önce eklendi 79 defa görüntülendi

Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi tarafından hayata geçirilen Jump into Words (JIW) isimli e-Twinning projesi sona erdi. Projede yer alan öğrencilere katılım sertifikalarını sosyal mesafe kuralları kapsamında düzenlenen küçük bir törenle Okul Müdürü Cemal Korkut, Müdür Yardımcısı Sedat Yakut ve Erasmus e-Twinning Kulüp Öğretmeni Hakan Gürbüz takdim etti.

Proje hakkında bilgi veren Erasmus e-Twinning Kulüp Öğretmeni Hakan Gürbüz; “Covid 19 sürecinde yapmak zorunda kaldığımız uzaktan eğitim çalışmalarını daha etkili hale getirmek için yürüttüğümüz Jump into Words ( JIW ) isimli e-Twinning projemizde ortak ürün çalışması olarak Digital Dictionary ile etkinliklerimizde nihai noktayı koyduk. Öğrenme etkinliklerini WEB 2.0 araçlarına dökerek projemizin sürdüğü 4 ay boyunca her ay ayrı bir yöntemi kullanarak toplamda 150-200 arası İngilizce kelimeyi öğretmeyi hedefledik. Kahoot , Quizlet , Socrative gibi hem öğretici hem eğlendirici WEB 2.0 araçlarını kullandığımız projemizde aktif bir şekilde yer alan öğrencilerimize katılım sertifikalarını sosyal mesafe kuralları kapsamında okulumuzda düzenlediğimiz mini bir törenle okul müdürümüz ve müdür yardımcımızla birlikte takdim ettik.” dedi.

Öte Yandan Gürbüz, aynı törende geçen yıl düzenlen  “A Word is a World” isimli eTwinning projesiyle Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’ne ilk Kalite Etiketi’ni kazandıran öğrencilere de Öğrenci Kalite Etiketleri’nin Okul Müdürü Cemal Korkut ve Okul Müdür Yardımcısı Sedat Yakut tarafından verildiğini söyledi.

Ş. Ezgi Tuncel

Jump into Words (JIW) Projesi sona erdi yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku