İtirazların reddine ret

10 ay önce eklendi 39 defa görüntülendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Avukat Mehmet Altın ile birlikte ortağı olduğu arazinin Eko Turizm ruhsatını almak için İl Genel Meclisine başvurmuştu. Merkeze bağlı Ulupınar Köyü’nde bulunan ve içerisinde çok sayıda 10-15 yaşlarındaki çam fıstığı ağacı bulunan arazide ruhsat almak isteyince tepkilerin odağı olmuştu.

O arazinin ruhsatına ilk gündeme geldiğinde AK Parti Grubu destek verirken CHP Grubu’ndan birçok ismin itiraz etmesi dikkat çekti. Meclis kararına itirazlar yapıldı ancak aradan geçen sürede, CHP’li üyelerin çoğunlukta olduğu İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından verilen itirazların reddi kararı ile bugün yeniden İl Genel Meclisi’nin gündemine getirildi.

Temmuz ayı son oturumunda gerçekleştirilen komisyon oylamasında, 16 meclis üyesinin evet oyu verirken, 17 üye hayır oyu, 1 üye de çekimser oy kullanarak komisyon kararını reddetti. Reddedilen komisyon kararı da itirazların reddini içermesinden dolayı reddin reddi gerçekleşti. İmar kararlarında grup kararı alınmayan CHP’de, Ömer Ar’ın çekimser oy kullandığı CHP Çan Meclis Üyesi Erdal Güler’in de reddettiği, gündem maddesinde ret kararı çıktı.

Eko Turizm/Kırsal Turizm ruhsatı için alınan kararın iptali için yapılan itirazlar bugünkü seçim ile kabul edilirken konunun ne hal alacağı CHP’lilerin bu konudaki tutumunun ne olacağı merak konusu oldu.

Ezgi Tuncel – Eylem Gözeldere

İtirazların reddine ret yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku