İtfaiye Müdürlüğü ile Orman İşletme Şefliği İşbirliği Toplantısı Yaptı

3 ay önce eklendi 23 defa görüntülendi

İlçemizde meydana gelebilecek olan orman ve arazi yangınlarında ortak hareket etmek için toplantı gerçekleştirildi.

Gelibolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Gelibolu Orman İşletme Şefliği, ilçede meydana gelebilecek olan orman yangınlarında çabuk ve doğru müdahale konusunda işbirliğinde bulunmak için toplantı gerçekleştirdiler.

Gelibolu İtfaiye Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıda, itfaiye personeli Erkan Şarlak ve Sadettin Acar tarafından, olası bir orman yangını sırasında evlere sıçrayan yangına doğru müdahale ve olası tehlikeler ile yangın sonrası karşılaşılabilecek sorunlar anlatıldı.

Gelibolu Orman İşletme Şefliği orman itfaiye ekibi de, yardım için çağırılan belediye itfaiye ekiplerine, orman yangınları konusunda yapılacak müdahaleleri ve tecrübelerini paylaşarak, birlikte nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda fikir birliği yaptılar. Yapılan işbirliği ve bilgi paylaşımı toplantısına, Gelibolu İtfaiye Müdürü Serhat Fırat ve Gelibolu Orman İşletme Şefi Ali Örsan Dolu ve personeller katıldı.

Yapılan işbirliği toplantısı ile ilgili olarak bilgi veren, Gelibolu Belediyesi İtfaiye Müdürü Serhat Fırat, “Gelibolu Orman İşletme Şefliğimiz ile ilçe genelinde olası bir orman yangını ve bu yangınlar sırasında meydana gelen ev yangınlarında, birbirimizin tecrübesinden yararlanmak ve birlikte hareket ederek doğru müdahale ile yangın  öncesinde ve sonrasında alınacak tedbirler, karşılaşılabilecek sorunlar konusunda fikir alış verişi yaptık. İki kurum açısından da iyi bir toplantı oldu” dedi.

Haber: Elçin YÜZÜAK

Haberi Kaynak Sitede Oku