İlk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Diplomaları Verildi

10 ay önce eklendi 38 defa görüntülendi

Milli Eğitim Bakanlığınca mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla yapılan düzenleme ile mesleki eğitim merkezi mezunlarının lise diploması alabilmeleri için esnek yapı oluşturuldu.

Kalfalık, ustalık ve usta öğretici belgeleri verilen mesleki eğitim merkezlerinde, önceki yıllarda kalfalık ve ustalık belgesi almış olanların da fark derslerini tamamlayıp “Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması” alabilmeleri için 2020-2021 eğitim öğretim yılında Bakanlık tarafından telafi eğitimi programı başlatıldı.

1986 yılından bu yana Ahilik misyonu günümüzde yürütülerek Kalfalık, Ustalık ve Usta Öğreticilik Belgesi veren Mesleki Eğitim Merkezleri tarihi bir an yaşayarak tarihinde ilk defa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması verdi.

Bu kapsamda, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda Diploma Programına katılarak Fark derslerini veren öğrencilere ve ustalara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması verildi.

Diploma programına Kaymakam Mustafa Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, İŞKUR Biga Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Uzuner, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Emin Aktaş, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

(BİMEP) Biga için Mesleki Eğitim projesi kapsamında İlçedeki Mesleki kuruluş ve Odalar ile Sivil Toplum kuruluşları arasında protokol imzalandı.

Haberi Kaynak Sitede Oku