İlk defa vardiya ve gece çalışması primi alacaklar

8 ay önce eklendi 30 defa görüntülendi

DİSK/Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan, Çardak Belediyesi ile imzalanan toplu sözleşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Ceylan, “toplu iş sözleşmemiz ile birlikte ilk defa vardiya primi, gece çalışması, kıdem zammı, koku ve risk primi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü ikramiyesi gibi ödemeler eklenmiştir” dedi.
DİSK/Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan, Çardak Belediyesi ile imzalanan toplu sözleşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Ceylan, şöyle dedi: “Zor zamanlardayız. Bu tabloyu oluşturmak böyle bir zamanda gerçekten kolay değil. Salgın sebebi ile kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Bu zor zamanlarda, zor şartlarda çalışan Çardak Halkına yedi gün 24 saat hizmet veren Çardak Belediyesi’nin tüm personellerine teşekkür ediyorum. Demokrasi işçinin ekmeğidir. Hem insanca yaşamak için insanca bir ücret talep edeceğiz, hem de bu ülkede adaleti, demokrasiyi talep edeceğiz. Hem kıdem tazminatımıza dokunma diyeceğiz hem de İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz diyeceğiz. Hem kadro hakkımızı sonuna kadar talep edeceğiz hem de ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için mücadeleye devam edeceğiz.”
“İmzalan toplu iş sözleşmeleri ile birlikte; Kadrolu işçi arkadaşlarımızın yevmiyelerine % 28 Sosyal yardımlarına %80 zam uygulanmıştır. Çardak Belediyesi Personel A.Ş. de çalışan KHK mağduru üyelerimizin toplu iş sözleşmesinde ise; Haftalık çalışma süresi 40 saate düşürülerek diğer çalışma arkadaşlarının mesai saatlerine eşitlenmesi sağlanmış, %20 yevmiye zammı, %50 sosyal yardım zammı uygulanmış, toplu iş sözleşmemiz ile birlikte ilk defa vardiya primi, gece çalışması, kıdem zammı, koku ve risk primi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü ikramiyesi gibi ödemeler eklenmiştir. DİSK/Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı olarak buradan tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyor, üyelerimize, Çardak Belediyesine ve Çardak’ımıza hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”

Haberi Kaynak Sitede Oku