‘İlçe minibüsleri’ kararına tepkiler sürüyor

1 yıl önce eklendi 147 defa görüntülendi

İl Trafik Komisyonu tarafından alınan ilçe minibüslerin kent içine girmelerinin engellenmesine yönelik karar, hem vatandaşlar hem de dernek ve sendikalar tarafından büyük tepkilere yol açtı. Son olarak Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş da konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak kararın iptal edilmesini istedi.

Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş, İl Trafik Komisyonu tarafından alınan ilçe minibüslerinin kent içine girmelerine yönelik karara tepki gösterdi. Demirbaş, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“İl Trafik Komisyonu, 24 Şubat 2020 Pazartesi gününden itibaren ilçe minibüslerinin kent içine girmelerini yasakladı. İl Trafik Komisyonu ilçe minibüsleri ile ilgili yeni bir karar aldı. Buna göre ilçe minibüsleri sadece sabah 07.30-09.00 akşam 17.00-19.00 saatleri arasında Troya Caddesine girip yolcu indirebilecekler. Karara göre yolcu indirme durakları belirlendi. Buna göre, minibüsleri bu saatler arasında üç ayrı noktada duracaklar. Doğalgaz kavşağı, Havaalanı Kavşağı ve Medikal Park Hastanesi karşısı. İlçe minibüsleri pazartesi gününden itibaren günün her saatinde Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine gidebilecek”

“İlçelere gitmek için Troya Caddesinin kullanılması yasaklanmıştır. İlçelere gitmek için Troya caddesi civarında öğrenci, öğretmen, sağlık personeli, işçi ve Kamu çalışanı olmak üzere yüzlerce vatandaşımız oturmaktadır. Kimisi çocuklarının eğitim durumundan, kimisi eşinin çalışma durumundan, sağlık durumundan ya da evinin Çanakkale’de olmasından dolayı Çanakkale ikamet etmekte ve ilçelere her gün geliş gidiş yapmakta olan yüzlerce çalışanımız vardır. Çalışanlarımızın ilçelerine gitmek için en yoğun olarak kullandıkları Troya Caddesinden ilçe minibüslerinin kaldırılması kamu çalışanlarını, işçilerimizi ve öğrencilerimizi mağdur edecektir. Biran önce bu uygulamadan vazgeçilerek tekrardan Troya Caddesine ilçe minibüslerinin kullanmaları sağlanmalıdır.”

Esra Çanlı

 Haberi Kaynak Sitede Oku