"HANGİ VİCDANLA BİROL BAŞKAN? "

1 yıl önce eklendi 67 defa görüntülendi

Kepez Belediye Meclisinde alınan kararla; Sahil Yolu'nda iskeleye giden alanı da kapsayan yerde plan tadilatı yapıldı. Bu karar; halkın İskele'ye ulaşımını engelleyecek ve yıllardır hizmet amaçlı kullanılan İskele atıl duruma çıkacak. Ak Parti Kepez Belde Başkanlığı karara itiraz etti. Özgür Kepez sloganıyla iş başına gelen CHP'li Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan'ın meclisten geçirdiği kararlarla Kepez'de özgürlük alanlarını giderek kısıtladığı belirtilen Ak Parti'nin açıklamasında; CHP'li Arslan'dan plan tadilatının iptali yoluna gitmesini istedi.

KEPEZ İÇİN EKONOMİK KAYIP

Önümüzdeki seçimlerde baş ağrıtacak bircok uygulama gibi Sahil boyurdaki iskeleye ulaşım kısıtlamısının da CHP ve Başkan Birol Arslan'ı sıkıntıya sokacağı bugün yapılan tartışmalarla aşikar. Kepez'de görev yapan belediye başkanlarının bir gün olsun gündeme getirip tartıştırmadığı İskele'nin imar plan tadilatıyla yolunun kapatılma gidilmesi Kepez ve Kepez Belediyesi için de ekonomik kayıplara yol açacağı hatırlatıldı.

ARSLAN'A ÇAĞRIDA BULUNULDU

Ak Parti Kepez Belde Başkanlığı'nca yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi "Beldemizin sahil boyunda bulanan iskelemizinde bulunduğu alanda bir plan tadilatı yapılmış ve Kepez belediye meclisinde onaylanmıştır.Bu plan tadilatı ile iskeleye ulaşımı sağlayan yol iptal edilmiştir.Bu iskele kiralanarak Kepez ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilecek bir iskeledir.Örneğin bu iskeleden Çanakkale boğazından geçen gemilere erzak ve kumanya nakliyesi yapılabilir.Ulaşımı mümkün
olmayan bir iskeleden ise bunu yapmak mümkün değildir.Sözde özgür Kepez ama iskeleye ulaşımı olmayacak kadar özgür. Kepez belediye başkanını bu plan tadilatının iptal edilerek yolun tekrar kullanılabilir hale getirilmesi hususunda gereğini yapmaya davet ediyoruz."

Haberi Kaynak Sitede Oku