Hakan Pınar ”Devletin Demir yumruğu tepelerine inmelidir.”

11 ay önce eklendi 41 defa görüntülendi

İl Başkanlığı döneminde FETÖ ve PKK gibi yasadışı unsurlara karşı vermiş olduğu siyasi mücadelenin yanı sıra, sergilediği net tavrı ve duruşu ile tanınan Hakan Pınar, son yaşanan GARA operasyonunda ki şehitlerimiz ile ilgili ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere Kuzey Irak’ta yapılan Gara Operasyonu esnasında PKK’nın esir tuttuğu 13 Türk vatandaşımız terör örgütü tarafından şehit edilmişti.

Bu yaşananlar karşısında Yurt genelinde, tüm yurttaşlar tepkilerini dile getirerek Terör örgütünü ve yasal unsurlarını kınamıştı.

Çanakkale’de ise en sert tepkilerden biri MHP’li Hakan Pınar’dan geldi.

Terörü ve yandaşlarını kınayarak lanetleyen, önceki dönem MHP İl Başkanı Hakan Pınar, CHP Çanakkale Milletvekili ve aynı zamanda CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’e önceki yıllarda ki ”Sınırlarımızda PYD/YPG olmasında sakınca yok…” ifadelerini hatırlatarak tepkisini dile getirdi.

Pınar açıklamasında ” Bak Muharrem ERKEK bilmiyorsan öğren bu sınır komşumuz olsun dediğin YPG/PYD kimmiş. Artık her Siyasi Parti tercihini yapmalıdır… Ya PKK’ya özgürlük savaşçıları diyen DEMİRTAŞ ve Hain Partisinden yana olacak, ya da Türk Milletinden ve Türk Devletinden yana olacak. ..” ifadelerine yer verdi.

Haberi Kaynak Sitede Oku