“Güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz”

1 yıl önce eklendi 33 defa görüntülendi

Dünya Çevre Günü dolayısıyla, AK Parti Çevre ve Şehircilik Başkanlığı tarafından, İskele Meydanı’nda basın açıklaması düzenlendi.

AK Parti Çevre ve Şehircilik Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında, “Cumartesi gününde 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle bugün Çanakkale’mizin İskele Meydanı’ında bir aradayız.

Etkilerini hayatın her alanında hissetmeye devam ettiğimiz salgın süreci tüm insanlığa bir nefes sıhhatin önemini gösterdiği gibi, uzun zaman evlerinde kalmak durumunda kalan bizler için de açık ve yeşil alanların, ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte güzel vakit geçireceğimiz sosyalleşme alanlarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu ortaya koymuştur. “Kademeli normalleşme dönemi” olarak tanımladığımız bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeyi sürdürerek daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çevrecilik lafla olmuyor, çevrecilik ispat-ı vücutla oluyor; bunu yapan da biziz.” sözünün altını bugün buradan kalın çizgilerle bir kez daha çizmek istiyoruz. AK Parti’nin en önemli özelliği, hizmette sınır tanımaması ve siyasetini de eser üretme gayesi temelinde konumlandırmasıdır. Ülkemizin hangi köşesine, hangi şehrimize bakılırsa bakılsın işte bu büyük eserleri görmek mümkündür. Bugün Çanakkale’mizde ve ilçelerimizde çevre dostu projeler yürütülmektedir.

1- İlimiz sıfır atık projesi ve devamı niteliğinde sıfır atık hareketi projeleri ve uygulamaları ile güzide ilimiz Çanakkale’mizin çevre dostu kimliğinin ön plana çıkartılması için çalışmalar yapılmıştır. İlave olarak tarımsal ilaç atıklarının bertaraf edilmesi projesi yürütülüp uygulanmaktadır.

2- Her yıl yaklaşık 3.5 milyon adet fidan üretimi yapılıp ormanlık alanlar oluşturulması çalışmaları yapılmaktadır.

3- 1915 Çanakkale köprüsüyle şehir trafiği, araç kuyrukları, egzoz gazı salınımı azaltılarak çevre kirliliğinin azaltılması sağlanacaktır.

4- Ayrıca ilimizde 11 ilçe 9 beldemizde atık su arıtma tesisi bulunmaktadır. Ve faaliyet göstermektedir. Yeşilin ve mavinin buluştuğu yer Çanakkale’mizde gün ve gün çevre duyarlılığı daha da artmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

“Güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku