Gökhan: “Siz Evde Kalın, Biz Her İhtiyacınız İçin Yanınızdayız”

1 yıl önce eklendi 138 defa görüntülendi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sosyal medyadan vatandaşlarla buluştu. Corona Salgını ile ilgili olarak Çanakkale Belediyesinin yaptığı çalışmaları aktaran Başkan Gökhan, sürecin fazla uzamayacağını umduğunu belirtti. 

Ülgür Gökhan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Malum 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı çalışmayan hemşerilerimizin sokağa çıkmaları yasak. Özellikle 65 yaş üstü insanlarımızın taleplerini, erzak taleplerini destek taleplerini yerine getirmeye çaba gösteriyoruz. Hem 112 servisi üzerinden; Vefa Grubu var, bizlerde oradan hizmet veriyoruz. Belediyenin yapması gerekenleri biz karşılıyoruz. Ayrıca 444 17 17 nolu Belediyemizin çağrı telefonlarından gelen talepleri yerine getiriyoruz.”

“651 AİLEYE ERZAK DAĞITIMI YAPILDI. 305 HAYIRSEVERİMİZ DE..”

“Bugüne kadar gelen çağrı sayısı 651 adet erzak dağıtımı dağıtılmıştır. Sıcak yemek talepleri karşılandı ve karşılamaya devam ediyoruz. Bu arada 305 tane hemşerimizde marketlerden erzak kolisi temin etmiş, bizde onları talep eden ihtiyaç sahipleri hemşerilerimize dağıtmışız. Eğer buna devam etmek, bizlere destek olmak isteyen hemşerilerimiz var ise; yine arzu ettikleri marketlerden erzak kolisi temin edebilirler. Ramazan ayı da geliyor, bu yardımlar fitre ve zekat yerine de geçer. Biz o marketlerden o kolileri alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtabiliriz”

“PAZAR YERLERİNDE VE OTOBÜSLERDE ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIYORUZ”

“Bu arada pazarlarımızda, otobüslerimizde maske dağıtımlarımız da devam ediyor. Çünkü insanlarımızın toplu halde bulunmak zorunda oldukları yerler buralar. Pazarlarımız da hafta da iki güne düştü. Cuma ve Cumartesi günü Esenler pazarı olmak üzere yine oralarda da maske dağıtımına devam ediyoruz. Belli bir nizam içerisinde vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin alışveriş yapmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz”

“SU KULLANIM HAKKINIZI 10 TONA ÇIKARDIK”

“Bunların dışında gezici su okuma aracımız var. Akıllık sayaçları bulunan hemşerilerimizin, 65 yaş üstü hemşerilerimizin özellikle su kartlarının dolumu gerçekleştiriliyor. 1 tonluk su kullanım hakkınız 10 tona çıkartılmıştır. Bu konuda her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. 444 17 17 nolu telefondan bize ulaşmak suretiyle tüm hemşerilerimiz destek taleplerini bizlere iletebilirler. Elbette ki 112 servisini, Vefa Grubu hattını da kullanabilirsiniz”

BAŞKAN MORAL VERDİ; “KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN, YANINIZDAYIZ”

“Burada hedefimiz olabildiğince sokağa çıkmadan, evlerimizde kalarak bu dönemi geçirmektir. Bu durumun fazla uzun süreceğini ummuyor, tahmin etmiyorum. Bu sürecin çoğunun bittiğini, azının kaldığını varsayarak biraz daha sabırlı olmanızı diliyorum. Her türlü talebinizi gidermek üzere hazırız. Belediyemiz kendi imkanlarını çalışanlarımızı da koruyarak kollayarak, bir nöbetleşe çalışma düzeni ile hizmeti aksatmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hiçbir hemşerimizin endişesi olmasın, bu konuda sizlerin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Evlerinizde kalmanızı bir kez daha önemle rica ediyorum. Bu noktada müsterih olun, psikolojinizi bozmayın. Psikolojik destek hattı var belediyemize ait. Arzu eden hemşerilerimize bu anlamda da destek olabileceğimizi belirtmek isterim. Tüm hemşerilerimize sağlıklı ve hayırlı günler diliyorum”

Kaynak: Çanakkale Aynalı Pazar Gazetesi

The post Gökhan: “Siz Evde Kalın, Biz Her İhtiyacınız İçin Yanınızdayız” appeared first on Korkusuz17.

Haberi Kaynak Sitede Oku