GÖKHAN ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ ÇÜNKÜ;

1 yıl önce eklendi 127 defa görüntülendi

23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Kovid-19 küresel salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan ve seyahat engeli bulunan çocuklar için CHP'li Çanakkale Belediyesi Kültür-Sosyal İşler'den sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, günler öncesi planlama yaptı. Dün de bu planlama aşama aşama devreye sokuldu. Hepsi güzel, olması gereken gibiydi ancak ! Çanakkale, Ünüvar'ın belirlediği adreslerdeki elit kesimden ibaret değil. Yüzlerce metrekare sokaklar, misli misli katlayan mahalleler, caddeler ve her şeyden önemlisi bu Kent'te bir avuç elit değil 130 bin insan yaşıyor. Ötekileştirme, insanlar arasında ayrımcılık yapılmasını anlam veremesek de CHP klasiği deyip asıl mevzuya gelelim.

DÖNDÜ DOLAŞTI GÖKHAN'IN KONUTU

Sanki terfi bekleyen bürokratlar gibi. Sanki 'aferin' almayı bekleyen minik çocuklar gibi, Sanki 'iğneci abla' övgüsü bekler gibi. Bir minibüs ve gün içersinde dolaştığı güzergah; Kordon Boyu, İnönü Caddesi (Gökhan'ın konutunun bulunduğu apartmeanın arka yönü), Salı Pazarı askeri Lojmanlar bölgesi, Rotary Parkı, Zafer Evleri ve Hastanebayırı. Bakıldığında Cevatpaşa'yı çerçeveleyen fotoğraf. Esenler'in küçük bir bölümünde hissedildi ilave olarak o kadar. Çanakkale'nin kapleadığı metrekare itabarıyla ve nüfusuyla en büyük mahallesi Barbaros, her daim olduğu gibi yine yetim. 

PEK ÜZGÜN

Halbuki, Barsaros son yıllarda CHP'ye hatrı sayılır oy da veriyor. Hizmet almaya geldi mi, en son. En zayf. En küçük olan dilimi ile yetin dercesine.Sadece parsel bazında düzenlemelerle kat artışına kıyak geçiliyor o da müteahhit ve arsa sahiplerine rant sağlıyor. Oysa yaşayan binlerce insan eşit hizmet, eşit davranış, eşitlikçi yerel anlayış istiyor. Pek üzgün olduklarını ifade etseler de CHP'li Rebiye Ünüvar'a inat kendi organizasyonlarını kendileri yaparak eğlendiler. Hem de sosyal mesafeyi koruyarak. Hem de 'iğneci abla' övgüsü yapmadan. Kimseye eyvallah demeden. Göbekicler bile atıldı balkonlardan. Bu görüntüler Ünüvar'ın sosyşal medya hesabında yer almıyor çünkü aynı saatte başkanı Gökhan'ın konutu önünde kendini hissettirme, gösteriş, karanlık balkonları kayıtla meşguldü.

MUTLU ÇÜNKÜ

CHP'li başkanı çocuklar gibi şen kılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu bitti. Şimdi 101 yıl için biraz dinlenip yeni baştan bir takım hazırlıklar yapılacak tabiki. Fakat Ülgür Gökhan'ın yerinde olsam yardımcıma bugün şöyle derdim "Sağolun beni dün ve gece çok bahtiyar ettiniz, Eğlendim. Lakin, bürokratların, özel korumamın yanında bozmama eadına ses etmedim. Bu memlekette saat 21.00 gösterdiğinde, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu yapılması için hangi mahalelerde ses tesisatı kurdunuz?".. Çocuklar gibi eğlenip geçtikten sonra bu soruların sorulması şart değil mi sayın başkan? Etrafınızda pervane olan yardımcılarınız, dalkavuklar  sizi, CHP'yi, başaşağı götürüyor. Hani zamanında söylemiş olayım. Yok halinizden memnunsanız buyurun yol sizin. İstanbul'da Ekrem'de kendini kimlere emanet etti gördük. Can Ataklı bile dayanamayıp patladı geçen gece. Siz ve sizler bilirsiniz. (haber-yorum: Mehmet Celen)

Haberi Kaynak Sitede Oku