Gökçeada ÖzelleştirmesineTepki: "Buyrun, Tepkiye Davet Ediyorum"

10 ay önce eklendi 37 defa görüntülendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın imzası ile Gökçeada'da 2, merkezde bir arsa için özelleştirme kararı çıktı. Gökçeada'da Adalet Bakanlığınca kullanılan arazilerin ikisinin de eşsiz güzellikte bir koyda olması dikkat çekti. Gökçeada'da özelleştirilecek araziler üzerinde imarlaşma yapılacak olmasının ortaya çıkması sonrasında Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin tepki gösterdi.

 

Gökçeada'da yaşayan 72 dar gelirli aileye toplu konut yaptırmak isteyen, fakat bazı vatandaşların tepkisi sonrasında önce referandum kararı alan fakat sonrasında ise başkan Ünal Çetin referandumdan vazgeçmişti. Gökçeada'da sosyal konut alanı olarak şehit Pilot Üsteğmen Konuralp Özcan fidanlığına yapılması planlanıyor, konutlarada şehidin adı verilecekti.

 

"BUYURUN TEPKİYE DAVET EDİYORUM"

Bir takım kişilerce şehit annesine ulaşım mektup yazdırılmış, şehit annesi üzerinden propaganda yapıldığını iddia eden Belediye Başkanı Ünal Çetin; "Gökçeada Belediyesinin bir parsel satışı için fırtınalar koparanlar, belediyenin yaptığı iki adet 40 metrekarelik yapılar için çarpık yapılaşma safsatalarıyla uğraşanlar, 72 adet dar gelirli ailenin ev sahibi olması İÇİN yapacağımız sosyal konut projemiz için şehit annesine mektup yazdırıp gazetede yayınlatan kıymetli Gökçeadalı dostlarım. Gökçeada Adalet Bakanlığı tesisleri özelleştirmeye alındı. Ağacı, yeşili seven Arkadaşlarım, şimdi göreceğiz oradaki ağaçları, ve o güzelim koyda yapılacak çarpık yapılaşmayı. Tüm özelleştirme karşıtı olan, yeşili ağacı seven tüm Gökçeadalılar buyurun tepkiye davet ediyorum. Kıymetli Gökçeadalılar birbirimizle uğraşma zamanı değildir. Selam saygılarımla…!" ifadelerini kullandı.
 

Haberi Kaynak Sitede Oku