Göçmen çocukların yaz okulu heyecanı

11 ay önce eklendi 31 defa görüntülendi

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortak çalışması kapsamında kentte yaşayan göçmen çocuklara yönelik yaz okulu etkinlikleri Ağustos ayı itibariyle başladı. Çanakkale Belediyesine bağlı Esenler, Troia ve Barbaros Sosyal Yaşam Evlerinde gerçekleşen yaz okulu projesine 6-13 yaş aralığındaki çocuklar katılıyor. Göçmen çocukların eğitimde entegrasyonunu amaçlayan çalışma programı Ağustos ayı boyunca haftanın beş günü 11.00-15.00 saatleri arasında devam edecek.
Program kapsamında çocuklara ağırlıklı olarak yurttaşlık teması, Türkçe eğitimi ve hayat bilgisi gibi konu başlıklarında eğitimler verilirken, aynı zamanda özgüven, barış dili, akran zorbalığı ve insan hakları gibi konularda da bilgi paylaşımları gerçekleştiriliyor. Spor, dans, müzik, el sanatları etkinlikleri ile desteklenen yaz okulu eğitimlerinde haftanın bir günü de kent gezisine ayrılıyor.
Ücretsiz olarak gerçekleştirilen yaz okulu programında pandemi koşullarına uygun olarak maske, mesafe ve hijyen koşulları da titizlikle gözetiliyor. Yaz okulu programı 27 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan veda pikniği ile son bulacak.

Haberi Kaynak Sitede Oku