Giden 4 canın bedeli: Adli işlem!

1 ay önce eklendi 17 defa görüntülendi

Biga’nın Çiftlik köyünde geçtiğimiz gün 4 köpeği zehirleyerek öldüren vicdansız, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Ancak hayvanlara verilen zararın bedeli kanunlar gereği ancak “adli işlem”, diğer adıyla en fazla “para cezası” olduğundan katil elini kolunu sallayarak aramızda gezmeye devam ediyor.


Hayvanlara yönelik giderek artan şiddet ve istismar duyarlı vatandaşları canından bezdirdi. Ancak hayvanlara işkence edip öldürmenin kanunen karşılığı maalesef ki hala “en fazla para cezası!” Hal böyle olunca da kolluk kuvvetlerinin hayvan katillerini yakalayıp yargı önüne çıkarması maalesef ki sonucu değiştirmiyor. Öyle ki geçtiğimiz gün Biga ilçesi Bakacak Çiftlik Köyünde, öldürülen 4 köpeğin katili de hala aramızda elini kolunu sallayarak geziyor.
Jandarma tarafından yapılan açıklamada “Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (HAYDİ) ve Biga İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince köpeklerin zehirlenmesi ile ilgili olarak araştırma başlatılmıştır. Yapılan araştırma sonucunda, köpekleri zehirleyerek öldüren bir şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır” açıklamalarına yer verildi.

Haberi Kaynak Sitede Oku