Gelibolu Mezbahasının Açılışı Gerçekleştirildi

1 yıl önce eklendi 64 defa görüntülendi

Gelibolu Belediyesi tarafından modernize edilen Gelibolu Mezbahası, yeniden hizmete açıldı.

Bayırköy Kaynarca Mevkiinde bulunan ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2014 yılında faaliyetleri durdurulan Gelibolu Mezbahası, kriterlere uygun yeni düzenlemelerle ‘Küçük Kapasiteli Kesimhane’ olan yeniden faaliyete başladı.

İstenilen kriterlere uygun şekilde yeniden düzenlenerek faaliyetlerine başlayan Bayırköy yolu üzerindeki Gelibolu Belediyesi Mezbahasının dün açılışı gerçekleştirildi. Mezbaha açılışı ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar; “2008 yılında yapılan ve 2009’da göreve gelmemizle birlikte işletmesine devam ettiğimiz Gelibolu Mezbahası’nın gerekli kriterleri taşımadığı gerekçesi ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2014’de faaliyetleri durdurulmuştu. Yeni düzenlemelerle halkımızın hizmetine yeniden kazandırdık. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Gelibolu Mezbahasının açılış törenine CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak, MHP İlçe Başkanı Eyüp Büyükzöngür, İyi Parti İlçe Başkanı Hakan Alış, CHP ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Haber: Cevriye ŞAHİN 

Haberi Kaynak Sitede Oku