Gelibolu’da Vakalar Artıyor!

1 yıl önce eklendi 69 defa görüntülendi

Bakanlık tarafından uygulamaya konulan Hayat Eve Sığar uygulaması, çok sayıda vatandaş tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. HES uygulaması ile anlık bir şekilde Türkiye’nin koronavirüs haritası inceleniyor. Yeni pozitif vakalar harita üzerinde yerlerini alıyor. Son zamanlarda ilçemizde koronavirüs vakalarının arttığı HES uygulamasında görüldü.

Koronavirüs ile mücadelede Türkiye genelinde olduğu gibi Gelibolu’da da vaka sayılarının arttığı görülüyor. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında ilçemizde vaka artışının geçmiş aylara göre daha fazla olduğu görülüyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan genelge ile denetimlerin daha çok artması, bazı işyerlerinin en geç 22.00’da kapanması gibi alınan kararlar doğrultusunda denetimler sıklaşsa da kurallara uyulmadığı takdirde, havaların da soğuması ile gribal enfeksiyonların artışıyla birlikte bulaşma gücü artacak ve kendine rahat yayılım alanı bulacak olan koronavirüsü durdurmak daha zor olacak.

Yetkililer, ilk günden itibaren uyarılarda bulunduğu maske+mesafe+temizlik kurallarına tüm vatandaşların uymaları konusunda uyarılarını yinelerken tüm tedbirlere uyulması gerektiğini de belirttiler. Haber: Elçin YÜZÜAK

Haberi Kaynak Sitede Oku