Gelibolu Cemevi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin İlk Kongresi Yapıldı

1 yıl önce eklendi 66 defa görüntülendi

Gelibolu Cemevi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ilk kongresi dün İş Adamları Derneği’nde gerçekleştirildi. Kongrede, tek aday olarak seçime giden Aynur Demirkaya, başkanlığa seçildi.

Gelibolu Cemevi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ilk kongresi açılış ve yoklama ile başladı. Divan üyelerinin seçilmesi ve saygı duruşunun ardından faaliyet raporunun okunması, tahmini bütçenin okunması ve oylanmasının ardından konuşmalar gerçekleştirildi.

Kongrede tek aday olan Aynur Demirkaya, gerçekleştirdiği konuşmasında; “Bizler birlikte hoşgörü, dayanışma, ortak akıl yürüterek ibadet ve kültürümüzün ilkini yaşamak ve yaşatmak için toplanmış bulunuyoruz. Atacağımız bu adımda hepinizin düşünce, birikim  ve deneyimlerine ihtiyaç duyulacaktır. Cem, zaten toplanma, bir araya gelme değil midir? Bizler de Gelibolu gibi küçük şirin ilçemizde bu ülkenin aydın insanları olarak kök salmaya, büyümeye, gelişmeye ve daha geniş kitlelere sesimizi duyurmaya çalışacağız. Bir ekip ruhuyla ve sizlerin maddi, manevi katkılarıyla bunu başaracağımıza inanıyorum.

Sizler gibi benim de bu alanda ilk deneyimim olacak. Hepimizin bireysel değil, bütünsel çalışırsak derneğimizde çok olumlu projeler ortaya çıkacaktır. Her biriniz benim için çok önem arzediyorsunuz. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için olacağız ki bizden sonra gelen geleceğin teminatları çocuklarımıza iyi örnek olalım. Bizim kuracağımız bu dernek, çocuklarımızın kendi kültür, geleneklerimizi yaşama ve yaşatma fırsatı sunacaktır. Çocuklarımız bizim yolumuzda idol olarak seçerken, Hz. Ali’nin de dediği gibi; “Ben babamdan çocuğum da benden ileri olacaktır” tezinin birer ferdi olma yolunda hız kazanacaktır.

Kendimizin alevi duruşuyla, demokratik düşünce yapısıyla Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunsa Cumhuriyetin ebedi savunucuları olarak manevi mirasımız olan bizleri yetiştiren atalarımızı minnet ve şükranla anıyorum. Birlikte iyi şeyler başaracağız, buna canı gönülden inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kongrede tek aday olan Aynur Demirkaya, Gelibolu Cemevi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin başkanı seçildi. Gelibolu Cemevi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri ise şu şekilde: Ramis Mete, Dilber Kartal, Yüksel Aslan, Leyla Özdemir, Recep Şahin, Ahmet Erkek, Müslüm Karaca.

Haber: Cevriye ŞAHİN

Haberi Kaynak Sitede Oku