Festival Gibi Sünnet Düğünü

1 yıl önce eklendi 54 defa görüntülendi

İlçemizde Taygun ve Hilal Arzılardan, 10 yaşındaki oğulları Tanay Arzılardan’a festival gibi bir düğün yaptı.

10 yaşındaki oğullarının sünnet düğünü için eşi benzeri görülmemiş bir tören hazırladı. Düğün için bir sahne tutup bir çok ünlü sanatçıyı davet eden gurbetçi Arzılardan çiftti, oğlu için bir de mehteran tuttu. Yurt dışında çalışan Arzılardan, hazırladığı programda, havai fişek gösterileri ve konuklarına yemekli düğün yaptı.

Düğün töreni gecesinde sahne alan ilk sanatçı Edirne’li 2018’in birincisi Pop Star sanatçısı Salih Zülfüoğlu ile başladı. Zülfüoğlu, gece boyunca düğüne katılanlara neşeli dakikalar yaşattı. Düğünün  ikinci bölümü mehteran takımıyla şerbet gezimi oldu. Gecede adeta bir festival havası yaşandı.

Kendi sazlarıyla sahne alan ses sanatçısı Haktan, konukları coşturdu. Bu coşkuya klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin katılımıyla da gece zirveye taşındı. İki sanatçı sahnede süper bir performans sağlayarak, eğlenceyi doruk noktasına taşıdılar. Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici çalarken, ses sanatçısı Haktan da ona tef çalarak eşlik etti. Daha sonra Haktan birbirinden güzel şarkıları ile geceyi noktaladı.

Düğün sahibi Taygun Arzılardan yaptığı açıklamada, “Bu düğün benim hayalimdi. 5 yıl öncesinden planlamaya başlamaştık. Bazı anlaşmalar bir yıl öncesinden, bazıları da 5-6 ay öncesinden yapılmıştı. Yurt dışında çalışıyoruz. İstediğimiz an gelme şansımız olmuyor. Düğünümüz Türkiye’nin yaşadığı bir felakete denk geldi. Yangın bölgelerindeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına da sabır diliyorum. Düğünü ertelemeyi düşündük ama olmadı. Çeşitli şehirlerden ve yurt dışından bile konuklarımız vardı. Mecburen bazı programları iptal ederek, buruk bir mutlulukla düğünümüzü yaptık. Düğünümüze gelen sanatçıların kimilerini geç çıkardık, fazla okutmadan düğünü noktaladık. Herkes düğününün uzamasını isterken ben ise uzatmadan  konukları da kırmadan noktaladık” dedi.

Haber: İrem FAKİR

Haberi Kaynak Sitede Oku