Ezine GES için başvuru yapıldı

1 yıl önce eklendi 58 defa görüntülendi

Ezine Belediyesi için ilçede kurulması planlanan Güneş Enerji Santrali ile ilgili UEDAŞ’a başvuruda bulunuldu. Proje tamamlandığında, Ezine’de 2 bin 448 panel ile yenilenebilir enerjiden elektrik üretilecek.

Ezine’de yenilenebilir enerjiden, güneşten elektrik üretilecek. Proje tamamlandığında, ilçede 2 bin 448 güneş paneli aktif bir şekilde üretimde pay sahibi olacak.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel konuyla ilgili yapmış olduğu paylaşımda, “Çevremize ve doğamıza önem veren bir yerel yönetim anlayışıyla belediyemiz tesislerinin Su Arıtma, Katı Atık Arıtma, Sosyal Alanlar, Pazaryeri, Etkinlik Merkezi, Parklar ve Tüm Hizmet Binalarımızın Elektrik tüketim maliyetlerini sıfıra düşürmenin yanı sıra yenilenebilir enerjiden istifade etmek ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Danişment Mahallemizdeki, Belediyemize ait 14 dönümlük arazide 1 MV gücünde 2 bin 448 Panele Sahip Olacak (GES) Güneş Enerji Santralimizin bağlantı anlaşması başvurusunu UEDAŞ Genel Müdürlüğüne yaptık. İlgisinden dolayı UEDAŞ Genel Müdür Yardımcımız Tayfun Tutar’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

Ezine GES için başvuru yapıldı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku