Erken Seçim Hazırlığı mı?

1 yıl önce eklendi 46 defa görüntülendi

Genel siyasette erken seçim söylemleri ve muhalefetin her fırsatta sandık vurgusunda bulunması, partileri harekete geçirdi. AK Parti, İYİ Parti ve DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanlıkları, köy köy, ilçe ilçe gezerek, saha çalışmalarına hız verdiler. İktidar ve muhalefetin saha çalışmalarına hız vermesi, erken seçim hazırlıklarının yapılmaya başlandığı fikrini oluşturdu. Öte yandan AK Parti, Çanakkale genelinde sandık sorumlularını belirlerken, mahallelerden istihbarat alan CHP de sorumluları belirlemek üzere çalışmalara başladı.

Genel siyasette, aylardır gündemde bulunan erken seçim söylemleri, bir anlamda Çanakkale’de sahaya yansıdı. İktidar ve muhalefet, köy köy, ilçe ilçe temaslarda bulunarak, özellikle kırsalda çalışmaları hızlandırdı.

AK Parti İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Küçükkuyu ve Gökçeada teşkilatları ile bir araya gelerek, ilçelerde özellikle muhtarlar başta olmak üzere vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirdi. DEVA Partisi İl Başkanlığı ve kadın kolları ise esnaf ziyaretleri ve sokak çalışmaları ile sahada temasları sürdürüyorlar.

İYİ Parti İl Başkanlığı ise geçtiğimiz günlerde, Çanakkale Merkez’de saha çalışmalarına başladı ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin saha çalışmalarına başladığı görülmezken, partiler arasında CHP en sessiz kanat olarak kaldı.

Öte yandan AK Parti, Çanakkale genelinde sandık sorumlularını belirlerken, mahallelerden istihbarat alan CHP de sorumluları belirlemek üzere, geniş kapsamlı bir çalışmaya başladı. Ülke genelindeki erken seçim söylemleri, Çanakkale’de bir anlamda sokak çalışmaları ile “Erken seçim hazırlığı mı?” sorusunu sordurttu.

Tunahan Ünsal

 

Erken Seçim Hazırlığı mı? yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku