Elektronik Sınav Merkezi İlçemizde Açıldı

5 ay önce eklendi 15 defa görüntülendi

İlçemizde elektronik sınav (E-sınav) merkezi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında kuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce birçok ilde uygulamaya konulan elektronik sınav merkezi ilçemizde de kuruldu.

Elektronik sınav merkezinin Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılmasıyla birlikte özellikle motorlu taşıt sürücü kursiyerlerinin, ehliyet sınavı için Çanakkale’ye gitmesine gerek kalmadı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında kurulan 20 kişilik e-Sınav merkezi ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi kapsamında Türkiye genelinde 500 adet sınav merkezi yapılacak. Çanakkale ve ilçelerinde ikinci kurulan sınav merkeziyiz. Ülke genelinde 212’nci sınav merkeziyiz. Açıköğretim sınavları ile E-Sınav merkezimiz hizmete başlıyor. Motorlu taşıtlar sınavı ile devam edip, bundan sonra ilçemizde tüm elektronik sınavlar yapılacak” dedi.

“LİSELERE GEÇİŞ SINAVLARININ İLÇEMİZDE YAPILMASI İÇİN GİRİŞİMLER YAPILDI”

Liselere geçiş sınavları ile ilgili de bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca; “2022-2023 LGS sınavları da ilçemizdeki bir okulda yapılması için girişimler tamamlanmış olup ilçemizde yapılacaktır. Yaptığımız girişimlerin sonucunda öğrencilerimiz sınava girmek için Çanakkale'ye gitmek zorunda kalmadan ilçemizde sınavlarına girebileceklerdir" dedi.

KAYMAKAM BEKİR ABACI’DAN E-SINAV MERKEZİ’NE ZİYARET

İlçemiz Kaymakam Bekir Abacı, yeni kurulan E-Sınav Merkezi'ni ziyaret ederek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca'dan bilgi aldı. Sınav merkezini inceleyen Kaymakam Bekir Abacı, açılan sınav merkezinin ilçemiz başta olmak üzere, bölgemizdeki diğer ilçelere de hizmet vereceğini; Ehliyet, açıköğretim, çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik gibi bir çok sınavın bu merkezde yapılabileceğini; bu sebeple, hemşerilerimizin sınava girmek için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacaklarını, bu nedenle de ciddi bir tasarruf sağlanacağını ifade ederek, sınav merkezinin ilçemize kazandırılmasında katkıları nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı’na ve emeği geçenlere de ayrıca teşekkür etti.

E-Sınav merkezinde incelemelerde bulunan Kaymakam Bakir Abacı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve İlçe Başkanı Serhad Sürücü eşlik etti.

Haber: Elçin YÜZÜAK

Haberi Kaynak Sitede Oku