Eğitimden ne haber ?

1 yıl önce eklendi 67 defa görüntülendi

Öğretmen Zili Çaldı
Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama ile 18 Eylül tarihine kadar uzaktan eğitim faaliyetlerinin devam edeceği, 21 Eylül’de ise belli gruplar için seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitime başlanacağı ifade edilmişti. Öğretmenler ise bu pazartesi okullarında ki yerlerini aldılar. 24 Ağustosta başlayan bu eğitimlerin 18 Eylül’e kadar sürmesi planlanıyor. Gündem ise: ‘’Yeni Döneme Uyum. ’’

Birçok öğretmen arkadaşımız ise bu eğitimlerin uzaktan da rahatlıkla verilebilecekken neden yüz yüze verildiğini sorguluyor. 60 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan hocalarımızın seminerlere katılma zorunluluğu yok. Seminer döneminde umarız ki hijyen, mesafe, maske gibi kurallara tam uyum gösterilir.

YKS Yerleştirme Sonuçları Heyecanla Bekleniyor
Üniversite adaylarının sınav macerasını hatırlamayanınız yoktur. Tarih netleşip sınav gerçekleşene kadar akıllarda hep soru işaretleri vardı. Sınav sonuçlandı, tercihler de yapıldı. ÖSYM Başkanı Sayın Halis AYGÜN de 21 Ağustos tarihinde sosyal medyadan yaptığı açıklama da kontrollerin devam ettiğini yerleştirme sonuçlarının önümüzde ki hafta içinde açıklanacağını duyurdu. Böyle kritik bir dönemde sınava giren tüm öğrencilerin diledikleri üniversitelerde, diledikleri bölümlerde akademik hayatlarına devam etmelerini temenni ediyoruz.

Çanakkale’mizin Gözdesi Fen Lisesi
Lgs 2. yerleştirme sonuçları 24Ağustos’da açıklandı. Sınavla öğrenci alan okullar arasında kentimizin köklü okullarından Çanakkale Fen Lisesi 473,263 puanla son öğrencisini de kabul etti. Çanakkale Fen Lisesi’ni 417,1055 puanla Biga İÇDAŞ Fen Lisesi takip etti. Yıllardır Fen Liselerine olan yoğun talebin devam ettiğini bir kez daha görmüş olduk. Öğrencilerimize yeni eğitim öğretim hayatlarında önce sağlık ve mutluluk ardından da bol bol başarı dileklerimizi iletiyoruz.

Uzaktan Eğitime Bir Fikrim Var
MEB yeni çalışmasıyla ‘’Uzaktan eğitim için benimde söyleyeceklerim var.’’ diyenlerden önerilerini bekliyor. Yeni açılan web sitesinde akademisyenden veliye kadar herkesin fikri bekleniyor. Bakan Ziya Selçuk sadece akademik bilgilerin paylaşıldığı bir platformdan ziyade okul sıcaklığında sevgi ve samimiyetin yansıtıldığı bir alan oluşturmak istediklerini ifade etti. Mart ayından beri devam eden uzaktan eğitim faaliyetlerinin bu uygulamayla biraz daha şekilleneceği ümidindeyiz. Uzaktan Eğitim hiçbir zaman yüz yüze eğitimin yerini de tutmayacak, bunun da farkındayız.
Eğitimde ne olup ne bitiyor bir göz atalım istedim bu hafta. Herkese mutlu günler dilerken bu haftayı Cemal Süreyya’nın bir sözü ile noktalayalım istiyorum;
‘’Belki biraz geç rastladım sana. Ama her şey geç gelmiyor mu yurdumuza.’’
Kalın sağlıcakla.

Haberi Kaynak Sitede Oku