“Eğitim geleceğe yatırımdır”

1 yıl önce eklendi 67 defa görüntülendi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Çanakkale’de, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da yatırımların hız kesmeden sürdüğünü söyledi. Bu alandaki yatırımları oldukça önemsediklerini de belirten İskenderoğlu, “Eğitime yaptığımız yatırımlar bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Biliyoruz ki eğitim geleceğe yatırımdır.” dedi.

Çanakkale Bilim Sanat merkezinde tasarım-beceri atölyeleri açılışı ile eğitim yatırımları temel atma törenleri, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katıldığı törenle gerçekleştirildi. Programlara, Bakan Selçuk’un yanı sıra, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu,  Vali İlhami Aktaş, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder,  İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, il müdürleri,  Siyasi Parti Temsilcileri,  STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende video konferans yöntemiyle Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesi ve Çan ilçesine bağlı Terzialan beldesindeki eğitim yatırımlarının da temelleri atıldı. Erenköy İlkokulu da ziyaret edilen programda İÇDAŞ Kongre Salonunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelindi. Milletvekili Jülide İskenderoğlu, eğitim yatırımlarının önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Birçok açılış yapıyoruz, birçok yatırım yapıyoruz. Ecdadımızın emanetlerine sahip çıkarak memleketimize, bayrağımıza bu vatanımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Ancak eğitime yaptığımız yatırımlar bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Biliyoruz ki eğitim geleceğe yatırımdır. Eğitime yapılan her yatırım bu ülkenin yarınlarına yapılan yatırımdır.

“Gelecek emin ellerde”

Yetişen filizlere bir nebze olsa su vermek, bir çocuğumuzun bile hayatına dokunmak. Bunu yapıyorsak o zaman doğru bir iş yapıyoruz demektir. Binaları yapıyoruz, ancak o binaların içerisini dolduran çok kıymetli öğretmenlerimiz, burada ben hepsine teşekkür etmek istiyorum. O kadar güzel işler yapıyorlar ki güven içerisindeyiz. Gelecek emin ellerde.

Pandemi sürecini yaşadığımız günlerde özellikle çevrimiçi online eğitimle gecesini gündüzüne kattılar. Evini, çocuklarını bırakıp yine her zaman yaptıkları gibi kendi evlatlarına, öğrencilerine sahip çıktılar. Tasarım atölyesi çok kıymetli bizim için. Çocuklarımızın normal eğitimin ötesinde el becerileri ve motor kabiliyetlerinin de yüksek olması çok önemli. Bu bağlamda yeni atölyeler açmaya devam edeceğiz.

İnşallah, yenilenmeyen bir okulumuz, ilkokulumuz, orta oklumuz, listemiz kalmayıncaya, çocuklarımızın hepsi en kaliteli okullarda okuyuncaya kadar biz çalışmaya devam edeceğiz. Her zaman bizim yanımızda olan bize her aradığımızda desteğini esirgemeyen Sayın Bakanıma çok kıymetli Valimize tüm ile bürokratlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze, bizimle birlikte omuz omuza yürüdükleri için çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın en önemsediği şey gelecek ve çocuklarımız. Biz de onlar için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Haber Merkezi

“Eğitim geleceğe yatırımdır” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku