Eceabatlı Şehidimiz Onur Kıran son yolculuğuna uğurlandı

1 yıl önce eklendi 75 defa görüntülendi

Giresun’da yaşanan sel felaketinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran, düzenlenen törenle memleketi Eceabat’ta toprağa verildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran’ın naaşı ilk olarak Eceabat ilçesindeki baba evine getirilerek, helallik alınıp, duaların okunmasının arından Eceabat İlçe Mezarlığına getirildi.

İlçe mezarlığında düzenlenen törene; Şehit Kıran’ın babası Müjdat Kıran, annesi Filiz Kıran, abisi Umut Kıran, akrabaları ve yakınları ile İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Vali İlhami Aktaş, AKP Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tahsin Saruhan, Çanakkale Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, askeri ve mülki erkanın yanı sıra kalabalık bir topluluk katıldı.

Kıran ailesi ve yakınları törende göz yaşlarına hakim olamadı. Kıran’ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

The post Eceabatlı Şehidimiz Onur Kıran son yolculuğuna uğurlandı appeared first on Korkusuz17.

Haberi Kaynak Sitede Oku