Dere Yatağındaki Riskli Yapıların Tespit Çalışmaları Sürüyor

1 yıl önce eklendi 70 defa görüntülendi

Son yıllarda özellikle Karadeniz Bölgesinde iklim değişikliği ve çarpık kentleşmeye bağlı olarak yaşanan taşkınlar ve sel afetleri nedeniyle can ve mal kayıpları yaşanıyor. Yetkililer can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik yerleşim merkezlerindeki dere güzergâhları üzerinde bulunan risk altındaki yapıların ivedilikle tespit edilmesi için aralıksız çalışıyor. Ege Bölgesinde ve Çanakkale’de dere güzergahlarındaki riskli yapıların envanter çalışmaları titizlikle sürdürülüyor.

 

EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILINDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, ilgili DSİ Bölge Müdürlükleri ve Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürleri ve personellerin katılımıyla İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğünde eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapılmıştı. Toplantıya müteakip Çanakkale DSİ 252. Şube Müdürlüğü, Çanakkale Belediye Başkanlığı ve Çanakkale İl Özel İdaresi ile gerekli yazışmalar yapılarak İlimiz Merkez ve ilçelerinde 3 adet çalışma grubu oluşturularak saha çalışmalarına başlanmıştı.

SALGIN ÇALIŞMALARI ETKİLEDİ

Geçen süreçte tüm dünyada ve Türkiye’de Covid-19 pandemisi nedeni ile alınan önlemler ve kısıtlamalar kapsamında söz konusu tespit çalışmaları sonuçlandırılamadı. Aydın DSİ 21. Bölge Müdürlüğünde eğitim ve bilgilendirme toplantısına İl Müdürü Ömer Bolat, Afet Koordinasyon ve İskân Şube Müdürü Haydar Özdemir ve iki teknik personelin katıldı. Ayrıca Çanakkale’de 3 ekiple devam eden saha çalışmaları sürecin hızlanması ve çalışmaların etkinliğinin artırılması maksadıyla 1 ekip daha oluşturularak toplamda 4 ekip ile devam edildiği açıklandı.

Haberi Kaynak Sitede Oku