Denizden çıkanlar şok etti

1 yıl önce eklendi 65 defa görüntülendi

Dünya Çevre Günü etkinlikleri dolayısıyla, marinada bir organizasyon düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte, denizden dalgıçlar tarafından çıkartılan çöpler ve atıklar pes artık dedirtti. Demir döküm bir duba dahi çıkan denizin kirliliği, Marmara’da durum içler acısı dedirtti.

Dünya Çevre günü etkinlikleri dolayısıyla, Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda, tören düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından, marinada çöp toplama etkinliği yapıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı organizasyonunda gerçekleşen etkinlikte, denizden çıkartılan çöpler pes artık dedirtti.

Saat 11.00 sularında, dalgıçlar suya girerek, ellerindeki çuvallarla, dip temizliği gerçekleştirdiler. Denizden çıkan atıklar arasında cam şişeler bir hayli yoğunlukta olurken, bir demir duba şaşkınlık yarattı. Su altından çıkan demir döküm duba, etkinliği izleyen vatandaşlar tarafından da şaşkınlıkla takip edildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen’in de katıldığı etkinlikte, dalgıçlar müsilajın arasından dibe dalarak uzun süre temizlik faaliyetinde bulundular.

Etkinlik sonunda, denizden çıkartılan atıklar, cam bir kafeste vatandaşlara sergilendi ve farkındalık oluşması hedeflendi.

Tunahan Ünsal

Denizden çıkanlar şok etti yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku