Darısı Vekillerin Başına

1 yıl önce eklendi 47 defa görüntülendi

İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimi döneminde, mecliste gerilen ortam yerini iş birliğine bıraktı. CHP’li Bayramiç ve Ezine İl Genel Meclisi üyeleri ile AK Partili Ezine-Bayramiç İl Genel Meclisi üyeleri omuz omuza poz vererek, el birliği mesajı verdiler. Çanakkale’de gergin olan siyasi atmosfer yerini iş birliğine bırakırken, Çanakkaleliler darısı kurumlara ve vekillere değerlendirmesinde bulundular.

Çanakkale’de İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimlerinde, siyasi hava bir anda gerilmiş ve Çanakkale’nin gündemi İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder olmuştu. Başkan Önder’in seçiminden sonra İl Genel Meclisi’nde ve siyasi partilerde gergin olan havanın üzerine dün bir fotoğraf paylaşıldı.

CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Sadık Göğüsgeren ile AK Parti’li İl Genel Meclisi Üyesi Yahya Sezgin kameraların karşısına omuz omuza geçtiler ve iş birliği pozu verdiler. Bu fotoğraf geçmiş dönem İl Genel Meclisi Başkanı ve CHP’li Meclis Üyesi Göğüsgeren tarafından, “Ezine ve Bayramiç İl Genel Meclisi üyelerimiz elbirliği ile” şeklinde paylaşıldı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Yahya Sezgin, “Biz zaten komisyonlarda birlikteyiz. Birlikte hareket ediyoruz. Köylerimiz için bu pozu paylaştık. Gerginlik ve kavgaların yerine el birliği ile iş birliği içerisinde çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Çanakkaleliler kurumlar arası gerginlik ve vekiller arası diyaloğun önümüzdeki günlerde Çanakkale için son bulmasını ve kent için birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirttiler.

Tunahan Ünsal

Darısı Vekillerin Başına yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku