“Cumhuriyet alerjinizi ve Atatürk düşmanlığınızı iyi biliyoruz”

1 yıl önce eklendi 46 defa görüntülendi

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinin pandemi gerekçesiyle kısıtlanmasına tepki gösterdi. Erkek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Son dönemde hangi toplu etkinliği yasakladınız? Sizin Cumhuriyet alerjinizi ve Atatürk düşmanlığınızı iyi biliyoruz. Ancak unutmayın sadece 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını yasakladığınızı sanırsınız” dedi.

İçişleri Bakanlığı pandemi tedbirleri sebebiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerini kısıtladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Önümüzdeki günlerde 98 inci yıl dönümünü kutlayacağımız Zafer Bayramımızın da içerisinde bulunduğumuz salgın koşullarına göre kutlanması, çelenk sunma ve şehitlik ziyaretlerinin asgari katılımla gerçekleştirilmesi, bunun dışındaki etkinliklerin ise yüz yüze etkinlikler yerine özellikle dijital imkanların kullanılarak yapılması salgınla mücadelenin bir gereği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda resmi programlarda resepsiyonların yapılmaması da salgınla mücadele sürecinin bir gereğidir. Bilinmelidir ki salgın şehir, bölge, kişi, etkinlik gibi unsurlara göre hareket etmemektedir. Bu doğrultuda Devletimizin ve özelinde Bakanlığımızın aldığı her türlü tedbir kararı, herhangi bir ayrım gözetmeksizin (resmi-dini bayram, 15 Temmuz anması vb.) tüm etkinlikler için benzer şekilde alınmaktadır” dendi.

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise kısıtlamaya tepki göstererek, “Son dönemde hangi toplu etkinliği yasakladınız? Sizin Cumhuriyet alerjinizi ve Atatürk düşmanlığınızı iyi biliyoruz. Ancak unutmayın sadece 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını yasakladığınızı sanırsınız” dedi.

Esra ÇanlıHaberi Kaynak Sitede Oku