Cumhur İttifakı’nın önergesi kabul edildi

8 ay önce eklendi 22 defa görüntülendi

Geçtiğimiz gün İl Genel Meclisi’nde gündem maddeleri arasında yer alan adli yargıda avukat ve yargılama giderlerinin mevzuata uygun olarak kullanılmak üzere Çanakkale Baro Başkanlığı’na İl Özel İdaresi’nden ödenek aktarma ile ilgili önerge oybirliği ile kabul edildi.

Cumhur İttifakı’nın verdiği önerge ilgili ilk açıklama İl Genel Meclisi Üyesi AK Parti Grubu Grup Başkanvekili Bülent Korkmazdan geldi.

Korkmaz kabul edilen belgeyi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak şu açıklamayı yaptı; “Adli Yardım Bürosu tarafından, yoksul vatandaşlarımızın hak arama hürriyetlerini tam olarak kullanabilmelerinde, atanan avukat ve yargılama giderlerinin karşılanabilmesi için yasal mevzuat uyarınca kullanılmak üzere, Çanakkale Baro Başkanlığı’na, Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yardım yapılabilmesi için Cumhur İttifakı olarak vermiş olduğumuz önerge, İl Genel Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilmiştir.” dedi.

İl Başkanı Makas Cumhur İttifakına teşekkür etti

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas İl Genel Meclisinde kabul edilen gündem maddesiyle ilgili Cumhur İttifakının değerine dikkat çekerek, teşekkür metni yayınladı.

Başkan Makas “AK Parti’mizin ve ittifak ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak önergesiyle İl Genel Meclisi’nde oy birliği ile alınan kıymetli bir karar.

Cumhur İttifakımız; birleştirmeye, insan odaklı anlayışla hizmet etmeye devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Cumhur İttifakı’nın önergesi kabul edildi yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku