ÇTSO Başkanı Semizoğlu: “Her konuda kendi ayağımıza sıkıyoruz”

1 yıl önce eklendi 67 defa görüntülendi

Eceabat Belediyesi, zeytin hasadı etkinliğinin birincisini bugün geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Etkinliğe katılım gösteren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu da hasatla ilgili açıklamalarda bulundu. Semizoğlu, kalkınmayı destekleyecek her türlü projeye katkı sunmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Biz, birçok konuda olduğu gibi yöresel ürünleri satma konusunda da kendi ayağımıza sıkıyoruz. Ama artık doğru ambalajla doğru ürünü doğru şekilde satmak lazım. Markalaşma ve coğrafi işaret konusunda memnuniyetle destek oluruz” dedi.

Eceabat Belediyesi, zeytin hasadı etkinliğinin birincisini bugün günü geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Burada açıklamalarda bulunan Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli şöyle konuştu: “Belediye Meclis üyemiz Timur Bey’in önerisiyle böyle bir işe kalkıştık. Nasıl ki anne baba ilk çocuğunu büyütürken, belli bir acemilik çeker, ikinci çocukta daha tecrübeli anne-baba olursa biz de belki de ikinci hasadımızda daha profesyonelce, daha eksikliklerimizi tamamlayarak, daha iyi bir etkinlik yapabiliriz. Şimdiden eksikliklerimiz olursa sizlerden özür dilerim. Burada ticaretle uğraşanlar, yatırımcılar yıllardır hep kendi halimizde samimi ortamlarda konuştuğumuz bir olay var. Deniyor ki, yarımadada her şey mevcut, her şeyimiz bol ama bir türlü bunun kıymetini, takdirini göremiyoruz. Profesyonel olarak yapanlar, ödül alanları biz bu araştırmaya girdikten sonra öğrendik. Bizim bölgemizde de bunlar varmış. Bu bizim de eksikliğimiz. Biz bunu profesyonelce yaptığımız zaman, ilerideki katma değeri hem üreticimize hem pazarlamasını yapan arkadaşlarımıza, hepimize faydası olacaktır. Tabi burada kimlerden destek bulmamız gerekir; sağ olsun Ticaret Odası Başkanımız Selçuk Bey bununla ilgili her türlü girişimde bulunacağını tahmin ediyorum.”

“Markalaşma ve coğrafi işaret konusunda memnuniyetle destek oluruz”

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu ise markalaşmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında şöyle dedi: “İnanarak başlamak zaferin yarısından çoğudur. Ödül alan değerli üyelerimizi kutlamak istiyorum. Biz ÇTSO olarak işin ticareti ve sanayisiyle ilgileniyoruz. O yüzden ne yaptık, ne yapabiliriz onları konuşmak gerekir. Markalaşma ve coğrafi işaret konusunda memnuniyetle destek oluruz. Biz birçok konuda olduğu gibi yöresel ürünleri satma konusunda da kendi ayağımıza sıkıyoruz. Ama artık Tarım il ve ilçeyle birlikte doğru şekilde çalışmak, doğru ambalajla doğru ürünü doğru şekilde satmak lazım. Çünkü markalaşma böyle olur. Bunu alışkanlık haline getirmemiz lazım. Sadece zeytinyağı değil her konuda böyle olmamız lazım. Bunun için üretmemiz lazım. Bu yüzden bu etkinliği tebrik ediyoruz.”

Haberi Kaynak Sitede Oku