Covid 19 cezalarını İçişleri Bakanı Soylu’ya sordu

1 yıl önce eklendi 57 defa görüntülendi

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Alamos Gold firması ve yerli ortağı Doğu Biga Madencilik Şirketinin Kaz Dağları Kirazlı mevkiinde neden olduğu ağaç katliamına karşı bir yılı aşkın süredir “Su ve Vicdan Nöbetinde” bulunan gençlere kesilen Covit 19 cezalarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

TEDBİRLER ÇANAKKALE’DE DEĞİL, KAZ DAĞLARINDA UYGULANIYOR

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı tarafından cevaplanması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergesinde, hızla yayılan Kovid-19 salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riskin yönetilebilmesi için sosyal hareketliliğin ve insanlar arası temasın azaltılarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede önemli olduğunu belirtirken, “Çanakkale’de ise bu tedbirlerin kent merkezlerinden ziyade Kazdağları’nda daha sıkı uygulandığına ilişkin duyumlar almaktayız” dedi. Özgür Ceylan, Türkiye’nin birçok ilinde Covid-19 tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle vatandaşlara idari para cezaları kesildiğini basın yayın organlarından izlediklerini belirtirken, “Su ve Vicdan Nöbeti” için Kaz Dağlarında bulunan gençlere çok sayıda idari para cezası kesildiğini ileri sürdü. Özgür Ceylan önergesinde, “Su ve Vicdan Nöbetine katılanların sağlığını korumak adına bakanlığınızın yoğun bir gayret içerisinde olduğuna kesilen cezalar vesilesiyle tanıklık ediyoruz” dedi.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, Türkiye genelinde toplam kaç yurttaşa,Covid19 tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle idari para cezası kesildiğini vekesilen cezaların parasal karşılığının kaç Türk Lirası olduğunu sordu. Özgür Ceylan, tedbir kapsamında Çanakkale’de toplam kaç kişiye cezai işlem uygulandığını sorarken, kesilen cezaların parasal tutarı kaç Türk Lirası olduğu hakkında bilgi isterken, “Çanakkale merkez ve ilçelerinde toplam kaç kişiye söz konusu tedbirlere uymadıkları gerekçesiyle ceza kesilmiştir?” diye sordu.

Haberi Kaynak Sitede Oku