“Çöpler Düzenli Olarak Toplanıyor”

10 ay önce eklendi 38 defa görüntülendi

Geçtiğimiz hafta sahil bölgesindeki çöp sorununun haberini yapmamızın üzerinden bir hafta geçti. Pazar günü Güneyli sahiline tekrar giden vatandaşlar çöplerle ilgili hiçbir şeyin değişmediğini gördü.

Sağlık açısından da tehlike arz eden çöp yığınlarına yetkililerin bir an önce çözüm bulmaları gerektiğini belirten vatandaşlar, “Geçtiğimiz haftalarda çöplerin sahil bölgesinde yığıldığını, hem burada yaşayan vatandaşlar hem de denize girmek için sahile gelenlerin bu görüntüden çok rahatsız olduğu sosyal medyadan bildirildi. Kaymakamlık bunun üzerine açıklama yaparak çöplerin düzenli olarak toplandığını belirtti. Çöplerle ilgili gazetede haber de çıktı ama değişen hiçbir şey yok. Bugün Pazar ve buraya denize girmek için geldik ama yine aynı görüntüyle karşılaştık” dediler.

Vatandaşlar, biriken çöplerle ilgili sıkıntının yanı sıra Güneyli Köyü içindeki yollarında çok kötü olduğunu belirterek; “Neredeyse tüm köyler parke taş ile döşendi ama Güneyli Köyü’nün içindeki yollar çok kötü. Bu yolu her gün birçok araç sürücüsü kullanıyor. Marmara Denizi’nde müsilaj nedeniyle denize girmek, tatil yapmak için Güneyli Köyü daha çok tercih ediliyor. Yolların da bir an önce düzeltilmesi gerekir” dediler.

Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Güneyli Köyü Muhtarı Cahit Kayışoğlu’na ulaşarak çöplerin neden toplanmadığını sorduk. Kayışoğlu, yaptığı açıklamada çöplerin düzenli olarak toplandığını belirterek; “Çöp toplama işi bir haftadır rayına oturdu. Haftada altı gün sabah 8, akşam 5 olmak üzere iki kere çöpler toplanıyor. Çöp toplama işi için aldığımız çalışanlar Pazar günü izin kullandıkları için hafta sonu maalesef böyle bir görüntü ile karşılaştık ama bundan sonra çalışanlarımıza hafta içi izinlerini kullandırarak, hafta sonu bu görüntülerin olmamasını sağlayacağız. Gerekirse ek mesai vereceğiz. İl Özel İdaresi’ne ait bir çöp kamyonumuz sürekli Güneyli’de duruyor. Çöplerimiz düzenli olarak toplanıyor” dedi.

Yolların bozuk olması ile ilgili de açıklamada bulunan Güneyli Köyü Muhtarı Kayışoğlu; “Sahilden köye kadar olan yolun yapımı onaylandı. Bu yol beton asfalt yapılacak. Köy içindeki yollar için de bize parke taş gelirse biz de köyün yolunu parke taş yapabiliriz. Taş gelmeden bir şey yapamayız” dedi.

Haber: Elçin YÜZÜAK

Haberi Kaynak Sitede Oku