CHP’de Kozlar Paylaşıldı

10 ay önce eklendi 29 defa görüntülendi

Pandemi nedeniyle ertelenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Danışma Kurulu Toplantıları süreci hafta sonu Merkez ilçe toplantısı ile başladı. Belediye Çalışanları Ercan Adsız Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda, iktidara hazırlığın yanı sıra konuşulmayan pek çok eski konu da gündeme geldi.

Uzun süredir pandemi nedeniyle yapılmadığı için pek çok konunun biriktiği gözlenen CHP Merkez İlçe’nin danışma kurulu gerçekleştirildi. Yöneticilerin, başkanların ve üyelerin içine attığı konuların rahatlıkla konuşulduğu ve çözüme ulaştırıldığı toplantı, seçime doğru iktidar hazırlığı yapan CHP Çanakkale örgütünde sibop görevi gördü.

Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu himayesinde gerçekleştirilen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YDK Üyesi Serdar Soydan, İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ın yanı sıra son yıllarda görev yapan il başkanlarından İsmet Güneşhan ve Hamza Karagöz, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri ile partili üyeler de katıldı.

ŞARLAN DA SİYASETTE BİLFİİL YERİNİ ALIYOR

Eski Dönem Belediye Başkanı ve Milletvekili İsmail Özay’ın da katılarak demokrasi ve sol çizgi vurgusunda bulunduğu toplantıda dikkat çeken bir diğer isim de önceki dönem Baro Başkanı Bülent Şarlan oldu. Başkan Gökhan’ın yanında yer alan Şarlan, siyasette bilfiil olacağının da sinyallerini vermiş oldu.

CHP’DE SULAR DURULMUŞ GİBİ

Meclis toplantılarının ve kamuoyunun bir süre gündeminde yer tutan konuların ve parti içi seçimlerin tartışıldığı toplantı, kozların paylaşılarak sorunların çözüldüğü sinyalleri ile sona erdi.

Öte yandan Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile Başkan Ülgür Gökhan arasından su sızmadığı da dikkatlerden kaçmadı. Erkek de Gökhan da konuşmalarında eski konuların gündem olmaması, aksine ileriye dönük ve CHP’nin iktidar olmasına yönelik çalışmaların yürütülmesi konusunda telkinlerde bulundu.

Eylem Gözeldere

CHP’de Kozlar Paylaşıldı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku