Çevreci Vatandaşlar Çöpüne Sahip Çıkıyor

3 ay önce eklendi 15 defa görüntülendi

İlçemizde, Gelibolu Tv Bağımsız Platformu tarafından organize edilen “çöpüme sahip çıkıyorum” adlı etkinlikte buluşan bir grup çevreci mesire yeri olan M. Nuri Erer Belediye Çamlığından çöp ve kırık cam parçalarını toplayarak, geri dönüşüme kazandırdılar.

Gelibolu Kent Konseyi Çevre Meclisi ile Vakfın başlattığı “Çöpüne Sahip Çık” kampanyasına bir destekk de Gelibolu Tv Bağımsız Platformu üyelerinden geldi. Kurucusu olan Murat Emir tarafından organize edilen çöp toplama etkinliğinde çevreciler Çamlıkta buluştu ve birlikte poşetler dolusu çöp ve şişe kırığı parçaları toplayarak, geri dönüşüm konteynerine atıldı.

Organizasyonu düzenleyen Murat Emir, “Gelibolu Tv bağımsız platformu olarak yapmış olduğumuz çevre doğa etkinliği çerçevesinde, Tarih  Çevre Derneği ve Gelibolu Kent Konseyi katkıları ile gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliğimize katılıp destek veren herkese teşekkür ederiz. Bizler bağımsız doğa ve çevre aktivistleri olarak yaşadığımız yere sahip çıkmaya çalışıyoruz. Herkes çöpüne sahip çıkmalı ve gelişi güzel bırakmadan toplamalı”  dedi.

Haber: Filiz AYDIN

Haberi Kaynak Sitede Oku