“Çanakkale'nin Kalbi İzmir İçin Atıyor…”

1 yıl önce eklendi 63 defa görüntülendi

İzmir'de meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Çanakkale Belediyesi tarafından depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırlanan ihtiyaç malzemeleri yola çıktı. Hazırlanan ihtiyaç malzemelerini barındıran kamyonu Çanakkale Belediyesi önünden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Yardımcıları ve belediye personeli uğurladı. Uğurlama öncesinde yardım malzemeleri hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İzmir'de yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlar ile dayanışma içerisinde olduklarını ifade ederek, yaraların da ancak dayanışma ile sarılabileceğini ifade etti.

 

Konuşmasına deprem nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyerek başlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Maalesef İzmir'de meydana gelen depremde can kayıplarımız ve yaralılarımız var. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu arada tabi deprem sonrasında acil ihtiyaçlar doğdu ve bölgeye ciddi yardımlar gidiyor. Depremin hemen ardından doğan ihtiyaçlar karşılandı ama orada yaşam sürüyor. Özellikle de vatandaşlarımız çadırlarda yaşamlarına devam ediyor. Henüz evlere geçilme durumu söz konusu değil. Bu nedenle çadırda olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi bir ihtiyaç listesi çıkardı. Biz de o liste üzerinden ihtiyaç malzemelerini temin ettik” dedi.

İhtiyaç malzemelerinin hazırlanmasında emeği geçen gönüllülere ve belediye çalışanlarına teşekkür eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Bu kamyondaki malzemeler özellikle bağışçılarımız tarafından temin edildi. Tabi belediye çalışanlarımız da kendi imkanları ile katkıda bulundu.  Ayrıca belediyemizin de desteği oldu. Çok çeşitli ihtiyaç malzemelerini bir araya getirmeye çalıştık. Malzemelerimiz içinde; havaların soğumaya başlaması nedeni ile uyku tulumu, kamp sandalyesi, öğrencilerimizin eğitimlerine devam edebilmeleri için tablet, bebek bezleri, battaniye, giyecek, ayakkabı, mendiller, özellikle de pandemi döneminde olduğumuz için dezenfektan ürünleri yer alıyor. Önümüz kış ve havalar soğumaya başladı. Oradaki vatandaşlarımız da çadırlarda barınmak zorunda kalıyor. Bu nedenle de vatandaşlarımızın ihtiyaçları için destek olmaya devam etmeliyiz. Malzemeleri toplamamızda emeği geçen tüm gönüllülerimize ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın konuşmasının ardından yardım kamyonu alkışlar eşliğinde İzmir'e uğurlandı.

Haberi Kaynak Sitede Oku