Çanakkale maviye döndü

10 ay önce eklendi 37 defa görüntülendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Çanakkale’deki aşılama oranının yüzde 75,2 e yükseldiğini belirterek aşılama haritasında mavi renge döndüğünü açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük ‘Covid 19 Bilgilendirme Platformunda’ Çanakkale’nin rengi yüzde 75,2 ile mavi renk oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından, “Tebrikler Çanakkale. Yüksek aşılama oranı ile rengin artık hep mavi” ifadelerini kullandı.

HAYDİ ÇANAKKALE AŞIYA
İl Sağlık Müdürlüğü ise aşı uygulama noktalarına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek şu açıklamayı yayınladı, “Covid-19 ile mücadelede ilk günden bu yana büyük bir özveri ve titizlikle görev yapan her kademedeki sağlık çalışanlarımız aşı çalışmalarında da aynı özveri ve fedakârlıkla görev yapmışlardır. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Covid-19 ile mücadelede il genelinde vatandaşlarımız büyük duyarlılık göstererek, aşı oldu. Bu sayede aşılamada rakamlarımız arttı. Duyarlı davranarak aşı olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeterli sayıda aşımız mevcut. Aşılamada yakaladığımız bu başarıyı devam ettirmek için sırası gelen ve henüz aşı olmayan tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Hep birlikte mücadele ederek Aşı ile toplumsal bağışıklığı elde edeceğiz. Aşımızı olalım sağlığımızı koruyalım. Haydi, Çanakkale aşıya”

Haberi Kaynak Sitede Oku