“Çanakkale Geçilmez”

1 yıl önce eklendi 38 defa görüntülendi

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Makas, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ecdadımızın, mukaddes vatan topraklarımıza göz diken düşman ordularına karşı elde ettiği tarihi Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Onca yokluk içinde adeta küllerinden doğarak yedi düveli dize getiren aziz milletimiz; vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğü söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini dünyaya göstermiş ve “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Çanakkale Zaferi; eldeki imkânların, topun, tüfeğin değil; inancın, azmin, birliğin, iman dolu göğüslerin zaferidir. Tarihin akışını değiştiren bu zafer, istiklal mücadelemizi kazanma yolunda işaret fişeğini yakmış, aziz milletimizin mücadele ruhunu güçlendirmiştir.

Atalarımızın büyük bedeller ödeyerek bize vatan kıldığı bu kutsal toprakları koruyup, aziz hatıralarını yaşatmak şüphesiz boynumuzun borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Haber Merkezi

“Çanakkale Geçilmez” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku