Çanakkale dört gözle bekliyor

4 ay önce eklendi 18 defa görüntülendi

Tamamlanıp, hizmete gireceği gün dört gözle beklenen Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi yani Çanakkale Belediyesi’nin yeni hizmet binası geçtiğimiz gün detaylıca incelendi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, teknik incelemede bulunurken, binada A’dan Z’ye inceleme yaptı. Binanın iç yapısının kısa süre içerisinde bitirilip, meydan izolasyonu ve açık alan düzenlemelerinin yapılmasına başlanması hedefleniyor denildi.

Kent genelindeki yatırım ve projeleri incelemek için gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında Başkan Gökhan, geçtiğimiz gün çalışmaları tüm hızı ile devam eden Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Turan Ünüvar, M. İrfan Mutluay, Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin’in yanı sıra birim müdürleri ile teknik ekip eşliğinde Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası’nı gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Gökhan, yüklenici firma yetkilileri ve teknik ekipten çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezinde devam eden çalışmalar kapsamında, binanın dış cephesinde cam imalatları için malzeme şantiye sahasına gelmiş olup montaj imalatları devam etmekte ve cephenin tamamlanması için imalatlar hızla sürmektedir. Çatıda Güneş Enerji Tesisinin (GES) kurulması için altyapı imalatları yapılmış olmakla birlikte, güneş enerji panellerinin montajına da başlanmıştır. Ofis katlarında ise ofis bölmesi cam ve mdf panel imalatlarının montajı da devam etmektedir. Yapının giriş kısmında ve koridorlarda Baffle asma tavan imalatları devam etmekle birlikte, arşiv odalarının alçıpan imalatları tamamlanmıştır. Islak hacimlerce seramikler, ara bölmeler ve lavabo montajları tamamlanmıştır. Yapının içerisinde ince imalatlar hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Kısa bir süre içerisinde meydan izolasyonuna geçilmesi ve açık alan düzenlemelerin yapılması hedeflenmektedir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

Çanakkale dört gözle bekliyor yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku