Çanakkale diken üstünde!

1 yıl önce eklendi 51 defa görüntülendi

Ülkenin dört bir yanında meydana gelen ve bir türlü kontrol altına alınamayan orman yangınları vatandaşı tedirgin etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün Ezine Tavaklı’da yaşanan ve kundaklama şüphesi olduğu ifade edilen orman yangını ise yürekleri bir kez daha ağza getirdi. Yüzölçümünün büyük bir kısmı ormanlarla çevrelenmiş, akciğerleri Kazdağları’yla nefes alan Çanakkale de haliyle diken üstünde. Zira artık hiçbir vatandaşın tek bir kıvılcım görmeye dahi tahammülü yok!


Türkiye’nin en verimli tarım arazileri, yemyeşil ormanları ve turistik bölgeleri günlerdir cayır cayır yanıyor. İnsanlar, hayvanlar, bitki örtüsü, yerleşim bölgeleri birer birer küle dönerken yetkililerin yetersiz müdahalesi ise sinirleri daha da geriyor.

ANTALYA, MUĞLA, MERSİN DERKEN…
Hal böyle iken dört bir yanı ormanlarla çevrili olan Çanakkale halkı da yaşanan gelişmelerden dolayı tedirgin. Antalya, Mersin, Muğla derken sıranın Çanakkale’ye gelmesinden korkan bölge halkı, geçtiğimiz gün Tavaklı’da meydana gelen ve kundaklama şüphesi olduğu ifade edilen yangınla sarsıldı. Vatandaşlar, yangının bununla sınırlı kalmasını ve devam yangınlarının yaşanmamasını umarken Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel de, yürekleri bir nebze rahatlatan bir açıklama yaparak şöyle konuştu:


“YANGIN BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ”
“Tavaklı’mıza geçmiş olsun… Tavaklı Sahil Bölgemizde, ormanlık alanın tepe kısmında çıkan kundaklama şüphesi bulunan yangın Ezine Belediyesi İtfaiye Amirliğimiz, Ezine Orman İşletme Şefliğimiz ve Geyikli Belediyesi İtfaiye Amirliğimizin koordinasyonunda devletimizin tüm imkanları seferber edilerek büyümeden söndürülmüştür. Canla başla mücadele eden tüm kahramanlarımıza, kahramanlarımıza destek veren Tavaklı Köyü gençlerimize, hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Orman İşletme Şefliğimize ait arazözün devrilmesi sonucunda hafif yaralanan kahramanlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Haberi Kaynak Sitede Oku