Çanakkale’den Rusya’ya ihracat

1 yıl önce eklendi 122 defa görüntülendi

Umurbey’de faaliyet gösteren, Erdoğanlar elma üretimi ile Çanakkale sınırlarının ötesine geçti. Elmalar Rusya’ya ihraç edilirken, Erdoğanlar üretim kapasitemiz artacak, yatırımlarımız devam edecek açıklamasında bulundu.

Umurbey’de faaliyet gösteren, Erdoğanlar Toptan ve Perakende Gıda Tarım Ürünleri San.Tic.Ltd.Şti , Rusya Moskova’ya elma ihraç ediyor. Erdoğanlar  yetkilisi Erdal Erdoğan yoğun şekilde Moskova’ya starking, golden ve grandsimit elma ihracatı yaptıklarını, elmanın ardından şeftali ve nektarin ile ihracata devam edeceklerini belirtti.

 “Her geçen yıl paketleme kapasitesini arttırdık”
Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Erdal Erdoğan, “1994 yılında şeftali üretimi ile başlayıp, her geçen yıl üretim ve paketleme kapasitesini arttırarak, Çanakkale bölgesinde 8 ürünü (Şeftali,Elma,Erik,Cennet Hurması,Kiraz,Domates,Nektarin) son teknoloji ile otomatik paketleyen sistem ile tüm ülkemize ve yurt dışına ürünlerimizi sunmaktayız.

“7/24 hizmet vermekteyiz”
Türkiye ve Avrupa’daki uluslararası market zincirlerine 350 dönümlük kendi arazimizde ürettiğimiz çeşitli ürün tedariği gerçekleştirerek, yurt içinde 4 büyük şehirde sebze hallerindeki satış noktalarından ulusal ve yerel market zincirlere 7/24 kendine ait frigorifik kamyonlarımız ile hizmet vermekteyiz.

“Yatırımlarımız devam edecek”
Günlük minimum 25, maksimum 100 tonluk paketleme kapasitesine sahip şirketimiz, sektörün geleceğinin üretimde olduğuna inanan, yeni üretim alanları ekleyerek üretimdeki yatırımlara devam edecektir. Aynı zamanda Cennet hurmasını,son teknolojiye sahip tesislerimizde sarartma işlemi yapmaktayız” ifadelerinde bulundu.

“Kendileri ile gurur duyduk”
Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Ticaret  Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ise, “İlimiz de sebze ve meyve çeşitliliği açısından son derece zengin bir il. Bunu bu pazarda çok iyi şekilde değerlendiren borsamız üyesi Erdoğanlar firması da ilimizin önde gelen yaş sebze ve meyve ticareti yapan, köklü bir firmadır. Bu atılımcı firmamız yurtiçi ticaretlerinin yanı sıra bu yıl Moskova’ya gerçekleştirdiği bağlantılarla elma ihracatında bende varım dediler. Kendileri ile gurur duyduk. Bizlerin her zaman isteği tüm üyelerimizin ihracat yaparak, yurtdışı pazarlarda İlimiz ürünlerinin hak ettiği yeri alması” dedi.

Haber MerkeziHaberi Kaynak Sitede Oku