ÇANAKKALE'DE HATİM İNDİRİLDİ

1 yıl önce eklendi 43 defa görüntülendi

ÇANAKKALE'de düzenlenen hatim duası öncesi Truva Otelinde basın buluşması gerçekleşti. Burada 15 Temmuz Derneği'nin faaliyet programları hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Yurt içi ve yurtdışında 251 şehidin aileleriyle gerçekleşen buluşmaların da yer aldığı kısa bir slayt gösterimi yapıldı. Çanakkale Merkez Necippaşa Camainde gerçekleşen “Her Ay 251 Hatim” programına; Vali İlhami Aktaş, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, 15 Temmuz Derneği Genel Başkan Vekili  İsmail Hakkı Turunç, çanakkale  İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Ensar Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Av. Sebahattin Güner, Kızılay Derneği Şube Başkanı Ergin Sezen AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve vatandaşlar katıldı.
Programda;  hain kalkışmada asker üniforması giymiş teröristler tarafından 15 Temmuz gecesi şehit edilen 251 vatandaşımız ve Çanakkale Savaşı sırasında şehit olan askerlerimiz için okunan hatimlerin duası yapıldı ve mevlit okundu.
Edilen duaların ardından Vali İlhami Aktaş, bugünümüzü borçlu olduğumuz ve vatan için hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad etti.

Haberi Kaynak Sitede Oku