ÇANAKKALE’DE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI KENTİ BEYAZA BÜRÜDÜ

11 ay önce eklendi 53 defa görüntülendi

Etkisini kaybeden kar yağışının ardından beyaza bürünen kentin simgeleri, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Çanakkale’de etkili olan kar yağışı kentte yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Tipi şeklinde yağan kar, kısa sürede kentin tamamını beyaza bürüdü. Bugün ise kar yağışının etkisini kaybetmesinin ardından ortaya kartpostallık görüntüler çıktı. Beyaza bürünen Truva Atı, Kilitbahir Kalesi, saat kulesi ve Çanakkale Savaşları’nda kullanılan tarihi  top gibi kentin simgeleri ortaya güzel görüntüler çıkmasına neden oldu.

Çanakkale’de etkili olan kar yağışının ardından 1915 Çanakkale Köprüsü ve sahildeki beyaz örtü aynı kareye yansıyınca, ortaya seyrine doyumsuz manzara çıktı.

Kentte cumartesi akşamı başlayan kar yağışı, dün gece etkisini yitirdi. Kar yağışıyla birlikte kent beyaza büründü. Poyraz fırtınasıyla tipi şeklinde yağdığı için 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 318 metre yüksekliğindeki kuleleri ile ana halatların çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak olan kedi yolunda kar birikintisi oluşmadı.

Ancak köprünün Asya yakasındaki Lapseki ile Avrupa yakasındaki Gelibolu çevresi beyaza büründü. Sahillerdeki beyaz örtü, 1915 Çanakkale Köprüsü kuleleri ve kedi yoluyla aynı fotoğraf karesinde birleşince, ortaya seyrine doyumsuz bir manzara ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku