Çanakkale CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığında İstifa Depremi.!

5 ay önce eklendi 25 defa görüntülendi

Gün içerisinde CHP kulislerinden sızan bilgilere göre, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Nahit Eren’in yönetimi ile birlikte istifa edeceği bilgisi gündemde bomba etkisi yarattı.

CHP İçerisinde çalışkan ve mütevazi kimliği ile bilinen il gençlik kolları başkanı Nahit Eren’in neden ve ne gerekçe ile istifa etmeye karar verdiği bilinmez iken, aynı zamanda Çanakkale Belediyesinde de çalışan Eren’in, gruplaşmalar arasında kaldığı ve işi ile de tehdit edildiği iddiasının bazı partilileri fazlasıyla rahatsız ettiği bilgisine ulaşıldı.

Bilindiği üzere işçi statüsünde çalışanların siyasi partiye üye ve yönetici olma hakları var iken, CHP’li Çanakkale Belediyesinde görev yapan CHP’li bir çok işçinin geçmişten bu güne, Belediye Başkanı, Vekil veya il başkanını eleştirmeleri neticesinde ya işlerine son veriliyor, yada işten istifa etmeleri yönünde sürgün, fazla mesai gibi mobbing yöntemlerine başvuruluyor.

CHP’nin bu yolla Belediye’den ilişiğini kestiği, güneşin altında nöbete diktiği, kervan geçmez noktalara sürgünler gerçekleştirdiği bir çok durumlar olmuştu. Hatta Belediyenin makam odalarında hakarete uğrayan, tehdit edilen CHP’li personellerin olduğu da daha önce ki yıllarda basına ve kamuoyuna da yansımıştı.

Bilindiği üzere son dönemde Çan, Bayramiç, Bozcaada ve Merkez ilçe başkanları belirli aralıklar ile görevlerinden çeşitli mazeretler göstererek istifa etmişlerdi.

Son olarak yine İSTİFA ile gündeme gelen CHP’de, Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Nahit Eren için halihazırda ikna çabaları sürer iken, diğer yandan da istifa için kamuoyunu germeyecek bir mazeret arandığı da yine CHP yönetiminden sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Partililerin ise ‘‘Tarih tekerrürden ibaret, CHP yine ve yeniden kendi evlatlarını mı yiyor” demekten kendilerini alıkoyamadıkları, Çanakkale siyaset arenasında yankılanıyor.. Gelişmeleri hep birlikte izleyip siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz..

Haberi Kaynak Sitede Oku