Çanakkale AFAD Afet Eğitimlerine Davet Ediyor

6 ay önce eklendi 42 defa görüntülendi

AFAD Gönüllüleri; afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında ihtiyaç duyulan alanlarda (sağlık, beslenme, psikososyal destek, barınma, arama kurtarma vb.) yetiştirilerek afetin her anında etkin çalışması sağlanarak böylece toplum afetlere daha dirençli hale getirilecektir.

 

Projenin hedefi AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararları en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmektir.

 

KİMLER GÖNÜLLÜ OLABİLİR?

1. AFAD Gönüllüsü olmaya istekli 15 yaş ve üzeri olan herkes gönüllü olabilir.

2. AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir.

3. AFAD Gönüllülük eğitimlerine/ görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

AFAD Gönüllülük Sistemine başvurular e-devlet üzerinden alınmakta olup başvuru yapan kişiler SMS ve e-mail yoluyla portala (https://gonullu.afad.gov.tr) yönlendirileceklerdir. Gönüllü adayları gönüllülük sistemi kapsamındaki eğitim, faaliyet ve görevleri gönüllülük portalı üzerinden takip edebilecektir.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Sistem üzerinden uzaktan eğitimi tamamlayan AFAD Gönüllüsü olan bireyleri telefonla arayarak planladığı uygulama eğitimlerine davet ederek, eğitimleri tamamlayıp sınavları geçen gönüllülere belgelerini verir.

 

AFAD İl Müdürlüğü gönüllü adaylarına yaptığı çağrıda; “Son 12 yılda deprem, sel, çığ, orman yangını... Hepsini gördük. Aynı zamanda gayreti, özveriyi, dayanışmayı ve en güzel kavuşmaları da gördük. Bu çabalarımızda bizlere destek olmak için sizde gönüllü olunuz. Ben olmasam ne olur demeyin. Siz Varsanız Çok şey olur” ifadelerine yer verdi.

Haberi Kaynak Sitede Oku