“Çan halkına zarar vermekle eş değer”

5 ay önce eklendi 16 defa görüntülendi

Osman Efendi Mahallesinde bulunan Çan Belediyesine ait Akıllı Durağın iç mekanında bazı kişiler tarafından maddi zarar verildi. Rafların, duvarların ve tavanın hasar gördüğü saldırı neticesinde bir paylaşım yapan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz yapılanın; Çan halkına zarar vermekle eş değer olduğunu söyledi.

Osman Efendi Mahallesi Akıllı Durağın iç mekanına zarar verildi. Duvar, tavan ve rafların zarar gördüğü saldırı üzerine bir paylaşım yapan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz şunları söyledi: “VİCDANLI YÜREKLERE SESLENİYORUM, LÜTFEN! Maalesef bu görüntüler Osman Efendi Mahallemizde bulunan Çan Belediyesi Akıllı Durak iç mekanında kayıt altına alınmıştır.

Bizleri üzüntüye boğan bu görüntülere sebebiyet veren kişi/kişileri öncelikli olarak aklı selim düşünmeye davet ediyoruz. Çünkü bu şiddet eğiliminin sonuçlandırdığı kamu malına zarar veren kişi/kişiler unutmamalıdır ki; bu alanlar toplumun ortak değeri ve fayda gördüğü alanlar olup Çan Halkının malıdır, verilen zarar da Çan Halkına zarar vermek ile eşdeğerdir.

Sevgili arkadaşlar nasıl ki evimizdeki eşyalara zarar vermekten kaçınıyor ve kendi malımıza önem gösteriyorsak aynı hassasiyeti toplumun ortak malı olan eşya/varlıklara da göstermenizi sizlerden rica ediyoruz.”

Haberi Kaynak Sitede Oku