Bülent Öz Gözaltında..

4 ay önce eklendi 17 defa görüntülendi

Sabahın kör saatinde Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, polisler tarafından gözaltına alınmış. Karısının, çocuğunun gözü önünde. Bu son derece temelsiz ve iç acıtıcı bi hareket..
İlginçtir, Bülent Öz’e gel deseler gelmez miydi; mesela pılıyı pırtıyı toplayıp sırra kadem mi basardı. Delilleri mi yok ederdi. Soruşturma zaten kaç gündür sürüyor. Bu yöntem artık değişmeli. Bu şekilde götürülmek topluma; bakın suçlu mesajı olmaya başladı.
Ne gereği var..
Bir insan suçlu bile olsa bu duruma düşürülmemeli.
Devletin memuru.
Çok can acıtıcı bi durum çok.
Keşke insan onuruna yakışır bir yöntem bulabilsek..

Aklından şöyle bir soru geçebilir:
Canım daha birkaç gün önce yazdın, Gökçeada Belediye Başkanını da alıp götürdüler. O başka, sayın Gökçeada Belediye Başkanı mahkemenin çağrılarına uymadığı için zorla getirtildi..raporunu da mahkeme kabul etmemiş.

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan aynı şeyleri yaşadı..bi gece yarısı alındı. Bunlar insanı itibarsızlaştırıyor.. Bugün Bülent Öz de aynı şeyleri yaşıyor. Mutlaka bu yöntem değişmeli ama herkes için değişmeli. Adalete güven tesis edilemezse hepimiz acı çekeriz.. Bir de bu şekilde alınmanın bir temeli olmalı, hukuki dayanağı olmalı..
Biraz daha geriye gidersek, eski Belediye Başkanlarından İsmail Özay’ın başına gelenler. Cumhurbaşkanına ayağa kalkmadı diye görevden uzaklaştırılmış; hatta tutuklanmak istenmişti. Zaman İsmail Özay’a pozitif yansıdı. Çanakkale bu konuda biraz şanssız görünüyor.
Efendim Bülent Öz’ün durumu ortaya çıkar.
İddia edilen suçlar ispatlanır cezası neyse çeker.
O konuda söyleyecek bir şey yok.
Şuç varsa ceza kaçınılmaz..

Eee..
Biz, Çan’da 30 bin ton kömür satışını, sosyal medya atraksiyonlarını konuşmuyor muyduk..birden bire şak başka mekanizmalar harekete geçti..CHP İl Başkanı Çan’da yaşanan TKİ kirliliğini paylaştı diye mi oluyor bunlar. Öyle olmadığına inanmak isteriz..öyle olmamalı.
Azizim zaman her şeyin ilacı..sonuç ne olursa olsun zaman vicdanlarda kimin ne olduğunun cevabını verecektir; vermeli de. Biraz sabır biraz gerçeğe ulaşma çabası hepimizi büyük yüklerden kurtaracak kavramlardır. Hele bekleyelim anlamak için..
Bir not düşmem gerekirse, bu işten Bülent Öz siyaseten güçlenerek çıkacaktır..yeter ki; sabretsin, adalete güvenini kaybetmesin. .bu gün olmazsa yarın, yarın olmazsa başka bir zaman diliminde adalet mutlaka yerini bulur.
Ve gelelim dilimin ucuna kaç günlerdir gelen ama bir türlü yazmak istemediğim dedikodulara. Çanakkale’de artık herkesin dilinde. Ben yine de dilimi ısırarak söylüyorum; sanki Çanakkale’nin üstünde kara bulutlar dolaşıyor..kulaktan kulağa fısıltılardan anlıyoruz ki; iki Belediye Başkanı görevden uzaklaştırılacakmış.
Hangi Belediyeler olduğunu sorma söylemem..

Haberi Kaynak Sitede Oku