Bozcaada’da korona şüphesi

1 yıl önce eklendi 79 defa görüntülendi

Türkiye’nin en gözde tatil bölgesinde koronavirüs şüphesi yaşandı. Tatilcilerin gözdesi olan ve ziyaretçi akınları başlayan, koronavirüsten bugüne kadar titiz bir şekilde korunan Bozcaada’da, iki vatandaşta koronavirüs olma ihtimalinden şüphelenildi.

Pandemi sürecinde çok iyi bir şekilde korunan, bugüne kadar pozitifi vakaya rastlanılmayan Bozcaada’da, koronavirüs şüphesi yaşandı. Adada iki işletmeden kaynaklı bir personelde ve bir vatandaşta koronavirüs bulaşma riski üzerinde duruldu. Bozcaada Kaymakamlığı konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bozcaada Kaymakamlığı tarafından yapılan bilgilendirmede, “Adamızda iki işletmemizdeki bir çalışanımız ve bir misafirimizde korona virüsten şüphelenilmiştir. Vatandaşların gerekli test süreçleri devam etmektedir. Sonuçların pozitif olma ihtimali de göz önüne alınarak; eylem planımız çerçevesinde her iki işletmede de çalışanlar ve misafirler izolasyona tabi tutulmuştur.

İşletmelerde ve adamız genelinde tüm tedbirler alınmıştır, süreç sağlık ve kolluk ekiplerimizce hassasiyetle takip edilmektedir. Tüm vatandaşlarımızdan sosyal mesafe, hijyen, maske kurallarına daha da hassasiyetle uymalarını bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal

 Haberi Kaynak Sitede Oku