Biz boşuna mı çırpınıyoruz!

1 yıl önce eklendi 74 defa görüntülendi

Türkiye’de daha koronavirüs vakası çıkmayan sayılı bölgelerden olan Bozcaada’da bir mekan izole edilirken, iki vatandaş ise gözetim altına alındı. Adada korona paniği yaşanırken, İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den tatil için Bozcaada’ya gelişler artarken, bugün gemiden çekilen görüntüler pes dedirtti.

Çanakkale, Türkiye’de pandemi süresince, diğer illere oranla daha az vakanın görüldüğü bir il olarak dikkat çekmeye devam ederken, dün istenmeyen haberler duyuldu. Türkiye’nin incisi ve son zamanlarda hareketliliği artan bölgesi olan Bozcaada’da bir mekan izole edildi, iki vatandaş gözetim altına alındı. Adada koronavirüs paniği başladı. Henüz resmi makamlarca Bozcaada’da pozitif vaka görüldü denmedi ama gemiden çekilen fotoğraflar pes dedirtti.

Aylarca evlerinde kalan, büyükşehirlerle bağı kesilen, virüs bulaşmasın diye otobüslere binmeyen Çanakkaleliler, adanın kabalık halini görünce tedirgin olmaya başladılar. Gemiden çekilen görüntülerde duyarsız yurttaşlarca sağa sola atılan maskeler, Çanakkalelilerin duyarlılığı ile örtüşmedi.  Gemiye atılan ve tıbbi atık olan maskeler, gemi personelinden, o gemi ile yolculuk eden herkesi riske attı. Çanakkaleliler gözü gibi korudukları alanlar konusunda hassasiyetlerini dile getirerek, çözüm yolu ve sıkı önlemler beklediklerini belirttiler.

Tunahan ÜnsalHaberi Kaynak Sitede Oku