Bilezikleri Çalan Hırsız Kayıplara Karıştı!

1 yıl önce eklendi 147 defa görüntülendi

10.30 sularında meydana gelen olayda Kepez'de kuyumculuk yapan bir işletmeye müşteri olarak giren 18-19 yaşlarındaki şahıs, ziynet eşyalarına bakmaya başladı. Bilezikler ile ilgilenen şahsın bir anda üç tane bileziği alarak dükkandan kaçması bir oldu. Kısa bir şaşkınlığın ardından şahsı kovalayan işletme sahipleri, hırsızı yakalayamadılar.

 

İşletme sahipleri emniyet güçlerine bilgi vererek soyulduklarını belirtmeleri üzerine olay yerine ekipler gelerek inceleme başlattılar. Güvenlik kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, soygunu gerçekleştiren kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

 

İşletme sahibi soygun ile ilgili olarak; "Soygunu gerçekleştiren kişi bizden çaldığı bilezikleri Ezine'de bozdurmaya çalışmış. Ezine'deki kuyumcu arkadaşım şahsın bir taksiye binerek uzaklaştığını söyledi" ifadelerini kullandı. Olayın nasıl gerçekleştiğini de anlatan esnaf; "Sabah saatlerinde dükkana girerek bilezik almak istediğini söyledi. Masanın üzerine bilezikleri bıraktıktan sonra bir de saat almak istediğini söyledi. Saatleri çıkartmaya çalışırken arkamdan bilezikleri alıp kaçtı. Polis ekipleri de zaten kimliğini tespit ettiler. Bilinen bir şahısmış, kısa sürede yakalanacağına inanıyorum" dedi.

 

Haberi Kaynak Sitede Oku